1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Türkiye'de Çeviri Alanında Büyük Yenilik – Doküman Çevirisi
Türkiye'de Çeviri Alanında Büyük Yenilik – Doküman Çevirisi

Türkiye'de Çeviri Alanında Büyük Yenilik – Doküman Çevirisi

Uzun yıllardan bu yana İngilizce Türkçe çeviri konusunda hizmet veren onlarca internet sitesi bulunuyor.

A+A-

Uzun yıllardan bu yana İngilizce Türkçe çeviri konusunda hizmet veren onlarca internet sitesi bulunuyor. Ancak bu siteler arasında güvenilir olan ve birebir doğru bir çeviriler yapan çok fazla site bulunmuyor maalesef. Bu konuda hizmet veren sitelerden çeviri hizmeti alınacağı zaman mutlaka ayrıntılı bir şekilde araştırma yapmak ve ona göre ilgili siteden cümle çeviri ya da metin çeviri hizmeti almak gerekiyor. Senelerdir konusunda kullanıcılarına profesyonel destek veren sitelerden bir tanesi https://www.ingilizceturkce.gen.tr/ sitesidir.

Site kullanıcılarına 51 dilde çeviri hizmeti veriyor ve isteyen herkes istediği zaman siteye giriş yaparak hemen çevir avantajlarından yararlanabiliyor. Sitenin en önemli avantajı ise birkaç gün öncesinde çalışmaları tamamlanan ve yayına başlayan ücretsiz doküman çeviri hizmetidir. Bu özellik sayesinde istenilen metinlerin tamamı birkaç saniye gibi kısa bir süre içerisinde istenilen dile çevrilebiliyor. yapacak olan bireyler günün her saati siteyi ziyaret ederek doküman çeviri hizmetinden ücretsiz yararlanabiliyorlar. Sitenin çeviri konusunda bir çığır açtığını ve çok sayıda kişinin bu hizmetten yararlanmak için can attığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Diğer sitelerde çeviri yapmak isteyen kişiler öncelikli olarak ellerindeki metinleri sitenin ilgili alanına yazmak zorunda kalıyorlar. Bu durum çevrilecek metnin boyutuna göre önemli zaman kaybedilmesine neden oluyor. Ancak ücretsiz doküman çevirisi sayesinde bireyler ellerindeki dijital dosyaları direkt olarak siteye ekleyebiliyor ve çeviri işlemlerini pratik bir şekilde yapabiliyor. Üstelik bu işlem sonucunda çevrilmesi istenen metnin istenilen dile tercüme edilmesi süresi bir kaç saniye gibi kısa sürede tamamlanabiliyor. Böylece tercüme işlemleri için çok fazla zaman harcamaya gerek kalmıyor.

Çeviri konusunda oldukça önemli hizmetleri olan https://www.ingilizceturkce.gen.tr/ sitesinin yaptığı son yenilik sayısız kişinin aktif olarak kullanacağı bir özelliğe benziyor. Çünkü bu özellik sayesinde boyutu ne kadar uzun olursa olsun tüm metinler çok kısa bir sürede istenilen dile çevrilebiliyor. Üstelik ülkemizde ilk defa uygulanmaya başlayan doküman özelliği sayesinde çeviri yapmak isteyen kişiler hiç bir yazı yazma çabasına girmeden ellerindeki dosyaları sisteme girerek çeviri işlemlerini tamamlayabiliyorlar. Günümüzde çeviri konusunda hizmet veren ve Yandex çeviri gibi önemli çeviri sitelerinde bile bu hizmet şu anda bulunmuyor!

HABERE YORUM KAT