1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Türkiye Sakatlar Derneği'nden anlamlı destek
Türkiye Sakatlar Derneği'nden anlamlı destek

Türkiye Sakatlar Derneği'nden anlamlı destek

DİYARBAKIR - Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz, 46 yıllık kanun sanatçısına tekerlekli sandalye hediye etti.

A+A-

Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanlığı, kanun sanatçısının tekerlekli sandalye isteğini yerine getirdi. Kültür Turizm Bakanlığı'nda kanun sanatçısı olan 62 yaşındaki Mustafa Bükülmez, yanlış tedavi sonucu kilo almaya başladı.

Yapılan yanlış yönlendirme nedeniyle 120 kilogram olan Mustafa Bükülmez, kilo sorunu yüzünden evden dışarıya çıkamaz hale geldi. Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Midhat Kavmaz, Bükülmez'in sorununa çözüm üreterek tekerlekli sandalye hediye etti.

Kanun sanatçısı Bükülmez, yanlış tedavi ve uygulamalarla bu hale geldiğini söyledi. Bükülmez, "Her insanın başına gelebilecek durum. Benden daha kötüleri var ama ben kararlıyım azimliyim bu kiloları verip eski sağlığıma kavuşacağım. Desteklerinden dolayı Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz'a ve ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz ise, engelleri teker teker aşmak için çabaladıklarını dile getirdi.


(BE-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT