1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Türkiye Kürdistan Partisi tabela astı
Türkiye Kürdistan Partisi tabela astı

Türkiye Kürdistan Partisi tabela astı

Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi, geçtiğimiz ay İçişleri Bakanlığına yapılan kuruluş başvurusuna onayın gecikmesi üzerine Diyarbakır'da Türkçe ve Kürtçe tabela astı.

A+A-

İçişleri Bakanlığına 3 Ocak'ta resmi başvurusu yapılan Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi, Diyarbakır'da parti genel merkezi ve il başkanlığını açarak, Türkçe ve Kürtçe tabelasını astı. Yenişehir ilçesi İstasyon Caddesi'ndeki bir binanın 6. katına parti tabelasını asan partililer, İçişleri Bakanlığının başvuruya hâlâ yanıt vermemesini eleştirdi.

“Partimizin temel amacı Kürtlerin kendi toprakları üzerinde kendi kendisini yönetmesidir. Nihai amacımız bağımsızlıktır” diyen partinin Genel Başkan Mehmet Emin Kardaş, bakanlığın kendilerine 2-3 gün içinde cevap vereceğini söylemesine rağmen henüz bir gelişme yaşanmaması üzerine tabelayı astıklarını belirtti. Kardaş, “Bakanlığı her aradığımızda inceliyoruz diyorlar. Parti resmen kurulmadığı için henüz üye kaydına başlamadık. Ama büyük ilgi göreceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT