1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Başkanı Diyarbakır'da
Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Başkanı Diyarbakır'da

Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Başkanı Diyarbakır'da

Yeni göreve başlayan Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu Tekirdağ, Çorum gibi batı illerinden sonraya bölgeye gelerek Mardin ve Diyarbakır'ı ziyaret etti.

A+A-

Geziye ev sahipliği yapan DKHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu Dokucuya eşlik etti. Dokucu' ya eşlik eden Finans Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Fetin Rüştü Yıldız ve beraberindeki heyet İl değerlendirme toplantılarına katıldı.

Hastanelerin yapılandırılması ve değerlendirmesi konulu toplantıya Diyarbakır İli Kamu Hastaneler Birliği (DKHB) Genel Sekreterliği'ne bağlı merkezde bulunan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yöneticileri başta olmak üzere İlçe Devlet Hastaneleri'nin yöneticileri katıldı.

Kurum Başkanı Dokucu DKHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu'ndan Hastanelere yönelik bilgi aldı. Hastaneleri gezerek incelemelerde bulunan Dokucu, kendisinin de uzun yıllar Diyarbakır'da görev yaptığını kaydetti.

DKHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu Dokucu' nun ziyaretinden memnun kaldıklarını dile getirdi. Kurtoğlu; "Gerçekleştirdiğimiz İl Değerlendirme Toplantısı Kurum Başkanımız ve Başkan Yardımcımızın katılımıyla oldukça verimli geçti. Sorunlarımızı birinci ağızdan iletme fırsatı bulduk. Yenilikler ve sağlık yatırımları ile ilgili uzun ve önemli değerlendirmelerde bulunduk. Bu ziyaret bizi ziyadesiyle memnun etti" dedi.

Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu ve Diyarbakır İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu Dicle Üniversitesi tarafından düzenlenen Genç Yöneticiler Kulübü Sağlık Yöneticileri sempozyumuna birlikte katılarak konuşma yaptılar.

HABERE YORUM KAT