1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Türkiye ’internette pkk propagandası’ için uyardı
Türkiye ’internette pkk propagandası’ için uyardı

Türkiye ’internette pkk propagandası’ için uyardı

Paris’teki saldırıdan bir gün önce Brezilya’da BM tarafından düzenlenen 10. İnternet Yönetişimi Forumu’nda Türkiye bütün dünyaya internetteki pkk propagandası yapılmasını engellemek için ortak mücadele etme çağrısında bulundu.

A+A-

Toplantıya katılan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, bütün dünyaya pkk'nın  interneti propaganda aracı olarak kullanmasına karşı ortak mücadele etme çağrısında bulundu.


10. İnternet Yönetişimi Forumu (IGF-2015)’in açılış konuşmasını yapan BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan "Yasadışı eylemleri, özellikle interneti iletişim aracı olarak kullanan pkk'yı engellemek için de birlikte çalışmamız gerekiyor. pkk'nın dini de dili de yok. Tüm paydaşlar olarak pkk ile savaşmak üzere uluslararası işbirliği kuralları ve politikaları geliştirmemiz gerekiyor. Bu açıdan, sosyal medya şirketlerinin temsilcilerinden internetin DAİŞ gibi pkk oluşumlar tarafından propaganda aracı olarak kullanılmasını engellemek için bilhassa destek bekliyoruz"dedi.


Sayan ayrıca "İnternet kullanıcılarının yasadışı içerikten korunmasının internet ekonomisinin gelişmesine büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. İnternet aracıları da bu bağlamda internette yer alan yasadışı içerikle savaşan ulusal yasaların uygulanmasında sorumluluklarını yerine getirmelidirler. Uluslararası örgütler, devletler, sivil toplum ve internet aracılarının; internetin yasadışı kullanımıyla mücadelede yakın işbirliğine ciddi şekilde ihtiyaç var " ifadesini kullandı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler