1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Turkcell'den Diyarbakır'a Çağrı merkezi
Turkcell'den Diyarbakır'a Çağrı merkezi

Turkcell'den Diyarbakır'a Çağrı merkezi

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv "İnşallah yakın bir zamanda, oradaki tesislerimizi de açınca Diyarbakır'da da ciddi bir istihdam yaratacağız" diye konuştu.

A+A-

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, çok yakın bir zamanda Turkcell'in Türkiye dışındaki abonelerinin sayısının, Türkiye'deki abonelerinin sayısını aşacağını bildirdi.

Ciliv, Türkiye'nin ulaşılabilir olması nedeniyle Turkcell olarak önceden sadece İstanbul'da, İzmir'de kurdukları çağrı merkezlerini artık Anadolu'ya taşıdıklarını aktararak, "Türkiye'nin ulaşılabilir olması ve teknoloji sayesinde artık istihdamı, Türkiye'nin dört bir yanına yayabiliyoruz. Bundan sonraki hedefimiz -çağrı merkezinde- Diyarbakır'a açmak. İnşallah yakın bir zamanda, oradaki tesislerimizi de açınca Diyarbakır'da da ciddi bir istihdam yaratacağız" diye konuştu.

Turkcell'in 8 ülkede faaliyet gösterdiğini, abone sayılarının 60 milyona yaklaştığını kaydeden Ciliv, "Çok yakın bir zamanda Türkiye dışındaki abonelerimizin sayısı, Türkiye'deki abonelerimizin sayısını aşacak" dedi.