1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Kılıç açıklaması
Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Kılıç açıklaması

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Kılıç açıklaması

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Haktan Yaşar Kılıç, tüm Türkiye'yi fiberle tanıştırdıklarını söyledi.

A+A-

Kılıç, Türk Telekom Genel Müdürlüğünce "İller Yarışıyor" programı kapsamında Diyarbakır İl Müdürlüğünün Ağustos ayı birincisi olması nedeniyle, il binasında düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, kurumun hedef ve vizyonunu anlattı.

Yaklaşık 21 bin 500 çalışanıyla müşterilerine daha fazla ve kaliteli hizmet sunmayı hedeflediklerini anlatan Kılıç, "Türkiye'de yaklaşık 18 milyon hane var ve bu hanelerin önemli bir kısmında 16 milyon civarı müşterimize sabit ev telefonu hizmeti sunuyoruz. Ayrıca 7 milyonu aşkın müşterimize sabit geniş bant internet hizmeti sunuyoruz. Bu anlamda Türkiye'nin lideriyiz ve Telekom alanındaki büyük şirketler de zaten en büyük müşterimiz. Çünkü Türkiye'nin Telekom altyapısının sahibiyiz" dedi.

"Bütün illeri fiberle bağlıyoruz"

Kılıç, Türk Telekomun teknolojinin öncüsü ve Türkiye'nin devamlı, en yeni, en gelişmiş teknolojilerle buluşturan bir şirket olduğunu belirterek, müşterilerine daha iyi hizmet ile müşteri dostu tarifeler sunmayı amaçladıklarını anlattı.

Ev telefonu hizmetine değer katabilmek için çok avantajlı tarifeleri bulunduğunu, ev telefonunda akşam 7'den sabah 7'ye kadar konuşmanın bedava olduğunu hatırlatan Kılıç, şunları kaydetti:

"Şu an tüm Türkiye'yi fiberle tanıştırıyoruz. Tüm Türkiye'yi baştan sona fiberle örüyoruz. Bütün illeri fiberle bağlıyoruz. Dünyanın etrafını dört defadan fazla dolanacak kadar, 170 bin kilometreden çok fiber döşemiş duramdayız. Bu sayede Türkiye'de 18 milyon hanenin 2,2 milyon hanesine ve binasına kadar internet götürmüş durumdayız. Sokağına kadar fiber götürdüğümüz 5,5 milyon hane var. Bu çalışma devam ediyor. Türkiye, tüm müşterilerimiz, her zaman iletişim teknolojisinde en yüksek ne varsa tanışmaya devam edecek."

Konuşmaların ardından Kılıç, Diyarbakır'ın başarı kupası ve plaketini İl Müdürü Erhan Balık'a verdi.

HABERE YORUM KAT