1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Türk otel işletmecileriyle görüştü
Türk otel işletmecileriyle görüştü

Türk otel işletmecileriyle görüştü

MARDİN - Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, Mardin'de turizm ve otel işletmecileri ile bir araya gelerek toplantı düzenledi.

A+A-

Bir restoranda düzenlenen toplantıya Türk'ün yanı sıra Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek ve Özel Kalem Müdürü Mesut Amak katıldı.

Toplantı öncesi turizm ve otel işletmecileri ile yapılan kahvaltının ardından konuşmalara geçildi.
Açılış konuşmasını yapan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, 6-7 Ekim'de yapılan protesto eylemleri sonrasında yaşanan olaylara değinerek, “Yaşanan bu olaylarda sizler turizm konusunda çok ciddi sıkıntılara girdiniz. Çünkü bir yerde bir sıkıntı varsa bu hemen turizme yansıyor. Oraya gitmek isteyen kişiler hemen rezervasyonlarını iptal ediyor ve gelmek istemiyorlar. Bu hepimiz için üzüntü verici bir durumdur.

Ama bizler bazı gerçekleri de görmek zorundayız. Ortadoğu da bir savaş var ve halklar gelecekleri için çok büyük bedeller veriyor. Bunu da görmek zorundayız. Burada yaşanan olaylar Mardin'e özgü olaylar değildi. Bunlar genelde yapılan olaylardı. İnsanlarımızın bu demokratik taleplerini göstermeleri de gayet doğrudur.

İşte burada demokratik tepkiyi ortaya koymak gerçekten doğaldır ve hepimizin bunu orya koyması gerekliydi. Ama tatbiki bizi üzen olay tepkinin ölçüsüz bir şekilde topluma yansıtılmasıydı. Bizler daha öncede açıklama yapmıştık. Orada dükkânların talan edilmesi Kobani direnişine aykırı bir tutumdur” dedi.

Yapılan konuşmaların ardında toplantı basına kapalı olarak devam etti.


(MSK-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT