1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tura, iş kadınlarıyla bir araya geldi
Tura, iş kadınlarıyla bir araya geldi

Tura, iş kadınlarıyla bir araya geldi

Diyarbakır merkez Sur İlçesi Kaymakamı Memduh Tura, kentteki iş kadınları ile bir araya geldi.

A+A-

Diyarbakır iş kadınları derneği yönetim kurulu başkanı ve üyeleri Sur Kaymakamı Dr. Memduh Tura’yı makamında ziyaret etti.

11 yılı aşkın süredir faal olan dernek, Diyarbakır başta olmak üzere bölgedeki iş kadınlarının ve çalışan kadınların problemlerini çözme noktasında etkin faaliyet yürütürken, Sur Kaymakamlığına bağlı Aile Destek Merkezi (ADEM) için de çeşitli projeler hazırlayarak Sur Kaymakamı Dr. Memduh Tura ile fikir alışverişinde bulundu.


Dernek başkanı Reyhan Aktar ve başkan yardımcısı Adalet Keskin’in hem nezaket hem de ortak proje amaçlı ziyareti esnasında Kaymakam Dr. Memduh Tura dernek yöneticileri ile yakından ilgilendi. Aile Destek Merkezine katkı sağlama noktasında kaymakamlık ile koordineli çalışma taleplerinin olduğunu dile getiren Diyarbakır İş Kadınları başkanı Reyhan Aktar “Sur ilçesinde son dönemlerde yaşanan olumsuz olaylar en çok kadınlar ve çocukları etkiledi.

Bizler dernek olarak kaymakamlık bünyesinde dezavantajlı kadınlara yönelik istihdam alanı yaratmak amacıyla faaliyet gösteren Aile Destek Merkezine gönüllülük esasına dayalı elimizden gelen her türlü imkânı seferber etmeyi düşünüyoruz. Merkeze kadın jinekolog, ilk yardım eğitimi ve psikolojik destek sağlamayı amaçlıyoruz. Sayın Kaymakamımızın bu noktada bizlere gerekli desteği vereceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.


Girişimlerinin heyecan verici olduğunu belirten Sur Kaymakamı Dr. Memduh TURA derneğin projelerini takdirle karşıladığının altını çizerek şunları söyledi; ‘’Kaymakamlık olarak öncelikle gösterdiğiniz duyarlılıktan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Kadınlarımız ve çocuklarımıza karşı her türlü hassasiyeti göz önünde bulunduruyoruz. Bu bağlamda sizlere destek merkezimize yönelik her türlü çalışmalarınızda kapımızı sonuna kadar açacağımızdan şüpheniz olmasın.’’
 
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler