1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tuncay Diyar'ın Kapısından dönmüş
Tuncay Diyar'ın Kapısından dönmüş

Tuncay Diyar'ın Kapısından dönmüş

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan,Sakaryaspor'u çalıştırdığı dönemde henüz yıldızı yeni parlayan Tuncay Şanlı'yı Diyarbakırspor'a önerdiğini ancak o dönemde görev yapan idarecilerin bunu değerlendirmediğini söyledi.

A+A-

DEMİRBAKAN :”Tuncay'ı Diyar'a Yolladım almadılar"

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan,Sakaryaspor'u çalıştırdığı dönemde henüz yıldızı yeni parlayan Tuncay Şanlı'yı Diyarbakırspor'a önerdiğini ancak o dönemde görev yapan idarecilerin bunu değerlendirmediğini söyledi.

-"OYUNCULARA GÖRE SİSTEM OLUŞTURACAĞIZ"-

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan,Diyarbakır’da bölgesel yayın yapan Söz Tv’de yayınlanan “KALE İÇİ “ spor programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Söz Tv ve Diyarbakır Söz Gazetesi Spor Müdürü Saffet Azbay’ın hazırlayıp sunduğu programda taraftarlardan gelen soruları da yanıtlayan Demirbakan,9 sezon önce çocukluk arkadaşı olan  merhum emniyet Ali Gaffar Okkan tarafından Diyarbakırspor teknik direktörlüğüne getirildiğinde takımı zor durumdan kurtarıp finale kadar taşıdıklarını ancak Süper Lig’e çıkamadıklarını söyledi. 9 sezon önce yarıda bıraktığı işi tamamlamak istediğini belirten Demirbakan bunun için zamana ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Takıma dahil olan 19 yeni oyuncu olduğunu,kamp dönemine de diğer takımlara göre geç başladıklarını belirten Demirbakan,"Takımdaki arkadaşlık ortamı çok iyi. Birbirini tamamlayan oyunculara sahibiz. Ancak sahada istediğimiz hale gelmemiz için zamana ihtiyaç var. Oyuncuların antrenman seviyeleri bile aynı değil.Çünkü bazı oyuncular geç geldi,bazıları da eski takımlarında kamp yapmadı. Ama bire bir ele aldığımızda kaliteli oyuncular ve hepsine de güveniyorum. Sisteme göre oyuncu değil,oyuncuya göre sistem oluşturacağız. Macera peşinde koşmayacağız.Her hafta oyuncuların performans durumlarına,verimlilik derecelerine ve rakibin duruma göre değişik sistemlerle oynayabiliriz" dedi.

-"DİYARBAKIRSPOR'UN SORUNU ALT YAPI VE TESİSLEŞMEDİR"-

9 yıl önce sonra geldiği Diyarbakırspor'da tek değişikliği Seyrantepe'de yapılan idman sahası olarak gördüğünü belirten Demirbakan,Diyarbakırspor'un kalıcı ve istikrarlı başarılara ulaşması için alt yapı ve tesisleşme konusundaki sorunları çözmesi gerektiğini söyledi. Demirbakan,"Güzel bir idman sahamız var. Ama yanında barınma tesisi olmadığı için 5 kilometre uzaklıktaki şehir merkezinde bulunan kulüp binasında soyunup öyle idmana gidiyoruz. Bu da oyuncular ve takım için dezavantaj. Diyarbakırspor alt yapısını ve tesisleşmesini sağlıklı bir şekilde hal ederse kalıcı başarılara ulaşır. Yoksa Süper Lig'e çıktıktan sonra temeliniz sağlam değilse orada tutunamazsınız. Bunlar da günü birlik çalışmalarla olmaz. Bunun için görev yapacak teknik heyetin ve yöneticilerin uzun vadeli kalması lazım. Yönetici 6 ay,hoca bir yıl için anlaşırsa gelecekle ilgili nasıl planlama yapacaktır?" diye konuştu.

-"TUNCAY'I DİYAR'A ÖNERDİK,H.ŞÜKÜR YÜZÜNDEN KOVULDUM"-

Demirbakan,programda ilginç olaylar da anlattı. Sakaryaspor'u çalıştırdığı dönemde yıldızı parlayan Tuncay Şanlı'yı Diyarbakırspor'a önerdiğini ancak o dönemki idarecilerin bunu değerlendirmediğina dikkat çeken Demirbakan,"Diyarbakır'dan ayrıldıktan sonra ilişkilerimiz devam etti. Tuncay'ın yıldızının yeni yeni parladığı sezondu. Batman Petrolspor'la deplasmanda oynadığımız maçın dönüşünde Diyarbakır'daki bir otelde kaldık. "Bizde çok iyi bir oyuncu var,ileride çok iyi yerlere gelecek.Onu alın" tavsiyesinde bulundum fakat yöneticiler galiba "2.Lig'den futbolcu alıp ne yapacağız?" diyerek almadılar. Tuncay,1 sezon sonra Fenerbahçe'ye gitti,şimdi de İngiltere liginde oynuyor. Hakan Şükür'ü Sakaryaspor'da 17 yaşında oynattım. Onun çok gol kaçırdığı maçta yenildik,tribünler tepki gösterdi ve yöneticiler bir kaç gün sonra benim işime son verdi. Hocalığını yaptığım çok önemli oyuncular. Aykut Kocaman,İlker Yağcıoğlu,Hakan Şükür ve Tuncay Şanlı bunlardan sadece bir kaçıdır.  Emek verdiğimiz oyuncuların iyi yerlere gelmesi beni gururlandırıyor" şeklinde sözlerini tamamladı.