1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TÜİK personeli gezi turunda
TÜİK personeli gezi turunda

TÜİK personeli gezi turunda

DİYARBAKIR- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'nde görevli personel için Çermik, Ergani ve Eğil ilçelerindeki tarihi ve turistik yerlere gezi düzenlendi.

A+A-

TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'nde görev yapan personeller, yoğun iş stresini atmak için Çermik, Ergani ve Eğil ilçelerinde bulunan tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Çermik'te Şeyhandede Şelalesi ve tarihi Haburman Köprüsü, Ergani'de Hilar Mağaraları, Eğil'de Peygamber Kabirleri, Asur Kalesi'ni gezen grup, Dicle Nehri'nde tekne turuyla gezisini sonlandırdı.

Gezi hakkında bilgi veren TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, gezinin amacının personellerin yoğun iş stresinden bir nebzede olsa uzaklaşmasını sağlamak olduğunu belirterek, yeterli tanıtımı gerçekleştirilmeyen kentin tarihi ve turistik yerlerinin tanınmasına yardımcı olmayı da istediklerini söyledi.

Uras, bu tür organizasyonların kentin tanınması açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, imkanlar dahilinde Bölge Müdürlüğü kapsamında bulunan Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde gezilerinin devam edeceğini söyledi.


(SA-YRT-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT