1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TÜİK alana iniyor
TÜİK alana iniyor

TÜİK alana iniyor

TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğüne bağlı anketörler, özellikle milli gelir hesaplamasına kaynak oluşturacak beş farklı araştırma kapsamında Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde çalışma başlattı.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, Yenilik, Girişimlerde Bilişim Teknolojileri kullanımı, Sanayi Ürün, Sanayi Hizmet ve 2012 Arz ve Kullanım anketleri çalışmalarına başlandığını söyledi.

Uras, alan çalışmasının sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde bulunan Sanayi ve Ticaret Odaları, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odaları, Ticaret Borsaları gibi sivil toplum örgütleriyle görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Uras, başlatılan çalışmasının amacının, üretim ve talep yapısının analizi, fiyat ve maliyet analizi, ithalat ve ihracatın analizi, yatırım analizi, ülkemizin ekonomik yapısında meydana gelen değişimleri belirlemek ve ekonomiyi oluşturan sektörlerin durumlarını izlemek için gerekli veri setlerini derlemek, karar organlarının alacağı ekonomik ve sosyal tedbirlere ışık tutacak bilgileri elde etmek ve çeşitli araştırmalara veri hazırlamak olduğunu söyledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT