1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tugay: "İftiralara karşı yüreğiniz varsa yüzleşelim"
Tugay: "İftiralara karşı yüreğiniz varsa  yüzleşelim"

Tugay: "İftiralara karşı yüreğiniz varsa yüzleşelim"

Azrailler Grubu Kurucusu aynı zamanda Onursal Başkanı Ramazan Tugay, Diyarbekirspor Kulübünün suçlamalarına tek tek cevap verdi.

A+A-

30 Yıla yakın bir süredir Diyarbakır Tribünlerinde olduğunu söyleyen Tugay, Yeşil-Kırmızılı Kulübün suçlamalarını hayretle ve esefle karşıladığını, atılan iftiraların elle tutulur ciddiye alınabilecek bir yanının olmadığı, üstelik bir şirket açıklamasından ziyade çamur at izi kalsın uydurma ve yalanlarla dolu olduğunu sözlerine ekledi. Tugay: "Tarafıma atfedilen suçlamalarla ilgili olarak tüm hukuki haklarımı kullanacağımı ayrıca tüm bu olup bitenler taraftarlarımız tarafından dikkatle izlenmektedir. Bizlere sahip çıkan taraftarlarımıza ve halkımıza teşekkür ediyorum.

Aşağıda tek tek cevaplarını verdiğim elle tutulur hiç bir yanı olmayan bu iddilarla ilgili olarak, herkesle yüzleşme hazırım, isterlerse halkın ve taraftarın huzurunda canlı yayına çıkalım birebir sizlere cevap verebilirim. Zaten pazartesi günü tüm bu suçlamalara cevap vereceğiz, eğer bu iddialarının arkasındalarsa buyursunlar gelsinler. Beni bu kentte sporun içinde olan herkes çok iyi tanır, bu uğurda çocuk yaşta evladını kaybetmiş bir baba olarak asla bu tür alçakça yollara girebilecek, şerefini satacak bir karakterim olmamıştır.

Evet belki cebimizde milyonlarımız hiç bir zaman olmadı, ancak hiç bir zaman bu kulübün veya başka bir şeye tenezül edecek yapıda olmadığımı herkes bilir. Bir söz, bir iddianız varsa buyrun gelin, yüzleşelim. bizlere kendimizi savunma hakkı vermeden bu iftiraları atanları önce halkın vicdanına bırakıyorum, sonrasında tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı kimse aklından çıkarmasın. 

İşte iddiaları - İftiraları ve cevaplarım...

1-Şimdi gelelim iddilarına, daha doğrusu iftiralarına,  Ramazan Tugay'a 150 Bin Tl verdiğinizi söylemişsiniz. Hayatım boyunca 150 bin tl'yi bir arada görmedim. 47 Yaşındayım ve bu yaşıma kadar hep çalıştım, Bağlarda 40. bin tl değerinde bir evim var, tek servetim budur. Bu evi bile bir kaç kez Dihyarbakırspor ismini yaşatmak uğruna satmak istedim, buna yakımlarım ve arkadaşlarım engel oldular. Asla para için kendimi satmadım, bu yalan ve iftiraları atanları önce Allaha, sonra Hukuka havale ediyorum. Bunu ispatlamazlarsa herkesin huzurunda yalancı olacaklar, buyrun gelin karşımıza çıkın iddialarınızı ve iftiralarınızı ispatlayın. 

"200 BİN TL TEKLİF ETTİLER"

2) Diyarbekirspor yönetimi tarafından Diyarbakırspor ismi karşılığında bana 200. Bin tl teklif ettiniz mi, etmediniz mi? Bu teklifinizi elimin tersiyle ittiğimi ve kesinlikle kabul etmediğimi neden söylemediniz. Bu sorularıma önce vicadanınızda, sonra şahitlerin huzurunda cevap vermek zorundasınız, sizlerle karşılaşmaya yüzleşmeye hazırım. 

3) Diyarbekirspor Kulüp başkanı sayın İlhanlı'ya soruyorum. Diyarbakırspor ve Yeni Diyarbakırspor birleşmek için yapılan görüşmelerde, sizden şahsımla ilgili en ufak bir talebim oldu mu?  Lütfen Buna bir cevap versin, Tek şartımız şu oldu. Bu birleşmeden halkın takımı, iyi bir yönetim, ayrıca üyelik sistemi ve delegasiyonun dışında sizden tek bir şey istedik mi?  tüm bu konuları kabul etiniz mi etmediniz mi?  ve bizlere yanımızda olan şahitlerinde huzurunda söz vermiştiniz. Benim bunlarin dışında sizden en küçük bir talebim olmadı, eğer bunlar yalansa ben bu konuşmalarda yanımızda olan Yılmaz Bay ve  Saffet Azbay'da bunlara şahittir.

3) Peki bizlere yani taraftarlara  3 yıl boyunca verdiğiniz sözleri neden tutmadinız, Bu kulübü halkın takımı yapacağız, delegasyon, kongre yapacağız diye sözverenler siz değilmiydiniz.. nerde bu sözler.. . neden bunları kamuoyuna açıklamıyorsunuz?

4) Benim babam için dilenci demişsiniz. Bakın her insan babasıyla gurur duyar. İsterse dilenci olsun o yine bir babadır. Bunları halkın huzurunda ilk kez açıklıyorum, benim babam hafız kurandı, belki elini açmış olabilir hatta dilencilik veya hamallık da yapmış olabilir, babam için dilenci yorumunu yapanlara söylyorum, bir baba isterse hamal olsun, dilenci olsun ancak çoluk çucuğuna asla haram lokma yedirmesin. Benim hafız babamda asla bizlere haram lokma yedirmedi, Allah o haramı da ne bana ne de çocuklarıma nasip etmesin. Peki bu iftiraları atanlar Allahın huzuruna nasıl çıkacaklar, bunları hiç mi düşünmediniz.

"OĞLUMU KAYBETTİM"

5) Evet 1997 kadar benim param vardı, ama tüm servetimi hasta olan oğluma  harcadım. Ancak ne yazık ki kurtaramadık oğlumu kayıp ettim. daha sonra kızım hastalandı kimseye muhtaç olmayayım diye ve ilaç parası için boncuk tezgahı açtım. ama Allaha yemin ederim ki nasil ki babam bizim boğazimiza haram lokma sokmadiysa bende kendi çocuklarımın boğazına haram lokma sokmadim, sokmamda .bunu söylerken asla duygu sömürüsü yapmıyorum.  Ben her şeye rağmen babamla guru duyuyorum, belki fakirdik ancak hep onurluyduk, hep başımız dikti. Yediğimiz lokmalar helaldi. 

"ŞAHAP AKÇADAĞ SSK'LI YAPTI"

6) Bunca çileye dönmüş, acıların içinde bir evlatını kaybetmiş, bir hasta evladıma ilaç almam gerekirken, gidipte Yeşil karta baş vurmadim. dedim ki benden daha mağdurları var, onların hakkını almak olmaz, istesem her türlü alabilirdim..  Artık ilaç parası yetistiremiyordum son çarem kaldı o'da Diyarbakırspor eski yöneticisi sayın Şahap Akçadağ 1996'da beni SSK'lı yaptı ondan sonra ilaçları rahat almaya başladım Allah bin kere razı olsun. 

"DESTEK AÇIKLAMASI YAPAN SPOR ADAMLARI ŞİMDİYE KADAR NERDEYDİNİZ"

6) Memlekette spor adamı diye geçinenlere soruyorum, bizler efsane Diyarbakırsporu  yaşatmak adına gece gündüz demeden mücadele verirken ne yazık ki şimdi çamur ve iftira atanlar ve kendini spor adamı sananlar peki o zaman nerdeydiniz neden Diyarbakırspor için bir şey yapmadınız tabiki sizler iyi günde boy gösterenlerdensiniz. Şimdi de çıkıp bol keseden iftiralar atıp tutuyorsunuz. Evet şimdi soruyorum sizlere bu güne kadar Diyarbakır daki takımlara ne gibi bir faydanız oldu. Tek amacınız koltuk kavgası olduğunu bu memlekette bilmeyen kaldı mı?. Şimdi tutup destek açıklaması yaptınız şeyin, taraftarı karşınıza almak olduğunuzu çok iyi bilin.

7) Diyarbakırspor yok olmasın ve kapanmasin, o isim yaşasın diye yönetim çalışmasına başladım burada benim amacim kulüp başkanı olmak değildi, benim tek bir amacim vardı o'da  Diyarbakırspor yok olmamasıydı. Bunun için yönetim arayışına girdim ve çalmadıgim kapı aramadiğim kişi kalmadı ama ne yazık ki kimse bana destek olmadı ve daha sonra Şeyhmus Şenyiği'tle tanıştım ve kendisine yönetime girme teklifinde bulundum kendiside bu teklif karşında aynen şunları söyledi başım gözüm üstüne benim için bir şereftir ve Diyarbakırspor için her şey hazırım dedi ve birlikte yönetim arayışına girdi.

Daha sonra Şeyhmus Şenyiğit  beni arayarak dedi ki eğer müsaaden varsa ben bir yönetim çalışması yapayım bende dedim ki benim için önemli olan başkanlık değil önemli olan Diyarbakırsporun yaşamasidir ve kongre kararinda sonra kulüp başkanı Şeyhmus Şenyiğit seçildi bende yönetiminde yer aldım kongrede sonra hiç durmadan çalışmalara başladık ilk önce kulüp binasını yönetim kurulu ve Azrailler Gurubuyla ve benim iş arkadaşlarımla birlikte temizlemeye başladık

Şeyhmus Şenyiğit kulüp başkanı olduktan sonra ve bıraktıktan sonra hiç bir gün başkanlık koltuğunda oturmadı çünkü onun hevesi koltuk değildi onun tek hevesi vardı oda Diyarbakırsporu nasıl ayağı kalkacaktı. Evet Şeyhmus Şenyiğit başkanım gördüğüm en dürüst en şerefli en değerli vede en onurlu bir insandır.

8) Ben Amedspor maçına gitigimde ve destek verdigimde neden sen ve senin yandaşlarının zoruna gidiyordu ve Amedsporun başarılı olmasını istemiyordunuz. Tüm bunların nedenini çok iyi biliyoruz. Amedspor'dan rahatsızlığınızı da iyi biliyoruz.

"ONBİNLERCE DESTEK MESAJI" 

Bana ve can yoldaşımız, başkanımız Şeyhmus Şenyiğit için atılan tüm bu iftiralara karşı dim dik ayaktayız. Bugune kadar özellikle sustum konuşmadım, bekledik. Özellikle bizlere bu konuda destek olan, başta Azrailler, Direniş Grubu, Uni Direniş ve sosyal medyadan binlerce hatta onibinlerce destek mesajı atanlara çok çok teşekkr ediyoruz. Ben bu desteği arkamızda görünce emin olun ağladım.. Demekki memleketimiz doğruyuda yanlışıda çok iyi biliyor dedim. Bizlere iftira atarak uzaklaştırmak istediniz, bu belkide çok iyi oldu, şimdi herkes herşeyi çok daha iyi anlamış oldu. Bundan sonra da hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

Bu iftiralara ancak bu şekilde detayıyla cevap verdim. Tüm kamuoyunun vicdanına ve takdirine sunuyor, saygılarımı iletiyorum.

RAMAZAN TUGAY

HABERE YORUM KAT