1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TSYD Diyarbakır İl Temsilciliğine gelen isim belli oldu
TSYD Diyarbakır İl Temsilciliğine gelen isim belli oldu

TSYD Diyarbakır İl Temsilciliğine gelen isim belli oldu

Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği (TSYD) Diyarbakır temsilciliğine Eyyup Kaçar'ı atadı.

A+A-

TSYD Genel Merkezi, Diyarbakır'da şube açmak için çalışmalara başladı. Dernek, Diyarbakır temsilciliğine gazeteci Eyyup Kaçar'ı getirdi. Kaçar, bu göreve gelmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. Kaçar, açılması için hazırlıkları süren TSDY Diyarbakır Şubesini'nin Elazığ, Batman, Bingöl, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli illerini kapsadığını kaydetti.

Amaçlarının öncelikle bölgede görev yapan spor muhabirlerini bir çatı altında toplamak olduğunu aktaran Kaçar, sporun geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve gençliğin bu yolda özendirilmesi için gerekli katkıyı sağlama gayreti içinde olacaklarını diye getirdi.

Kaçar, “TSYD'nin amacı yazılı görsel medyada çalışan gazetecileri bir çatı altında toplamak, meslekleriyle ilgili ekonomik, sosyal, kültürel hak ve çıkarlarını, spor yazarlığı kimliğini ve saygınlığı ile eğitim düzeylerini koruyup geliştirmek, mesleklerini en iyi şekilde yapabilmeleri için kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapmaktır. Ayrıca spor yapma gereksinimlerini karşılamak, yetenekli gençlerin bilimsel yollarla geliştirilerek, amatör spor dallarında gelişmelerini ve TSYD Kulübü adı altında spor faaliyetleri yapmak, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmalarını sağlamaktır” dedi.

 

Kaynak: Hakimiyet 

HABERE YORUM KAT