1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tsd'den yoksul ve yardıma muhtaç aileye gıda yardımı
Tsd'den yoksul ve yardıma muhtaç aileye gıda yardımı

Tsd'den yoksul ve yardıma muhtaç aileye gıda yardımı

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Diyarbakır Şubesi, önceden tespit edilen 100 yardıma muhtaç aileye Kadir gecesi nedeni ile gıda yardımında bulundu.

A+A-

İş adamları, hayırseverler ve gönüllülerden yardım toplayan, zenginler ile fakirler arasında köprü görevi üstlenen TSD Diyarbakır Şubesi, bin aydan hayırlı olan Kadir gecesinde fakir aileleri sevindirdi.


TSD Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz ile dernek üyeleri, daha önce tespit edilen fakir ve yardıma muhtaç 100 ailenin evlerine kadar giderek, hazırladıkları yardım kolilerini dağıttı. Kavmaz, zengin iş adamları ve hayırseverler ile AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Başkanlığı’ndan bu yardımı temin ettiklerini belirterek, Kadir gecesinde aileleri sevindirmelerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

Kavmaz, "Yardımlarımız gerek Ramazan ayı gerekse de Ramazan ayı sonrası devam edecektir. Bize destek vererek bu yardımları yapmamıza vesile olanlara teşekkür ediyorum. Diyarbakır’da bulunan diğer iş adamlarından da bu duyarlılığı bekliyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler