1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tsd Ramazan paketini ailelere ulaştırdı
Tsd Ramazan paketini ailelere ulaştırdı

Tsd Ramazan paketini ailelere ulaştırdı

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Diyarbakır Şubesi, her yıl Ramazan ayı nedeniyle tespit ettikleri evlere erzak ve yiyecekten oluşan paketlerin teslimine başladı.

A+A-

Tespit edilen evlerde fiziksel engelli olanlara ise tekerlekli sandalyeler verildi.


TSD’de her yıl geleneksel hale gelen yardım kolisinin dağıtımına başlanıldı. Dernek Başkanı Mihdat Kavmaz’ın koordinesinde merkeze bağlı Bağlar ilçesinde evler tespit edildi. Dernek üyelerinin tespiti sonucu evlere erzak ve yiyecekten oluşan Ramazan kolisi teslimi yapıldı. Evlere teslim yapılırken aynı anda fiziksel engelli olanlara da tekerlekli sandalyeler de verildi.


Yardım kolisi ve tekerlekli sandalye dağıtımı sonrası açıklama yapan TSD Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz, Ramazan ayının güzelliklerini vatandaşlara yaşattıklarını söyledi.

 

Kavmaz, “Bizler ailelerimiz gibi olan muhtaç ailelere ulaştık. Ramazan boyunca yardımlarımızı sürdüreceğiz. Ailelerimizin tespiti için uzun uğraş içine girdik. Tek tek aileler ile görüşerek çevreden bilgiler edindik. Daha sonra aileleri kucakladık.

 

Evlerinde pişirecek bir çorbaları olmayan ailelere destek olmaya adadık kendimizi. Bunlara bu mübarek ve kadim ayda yardımcı olmamız lazım her eve Ramazan ayında koliler ulaşacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler