1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TRT6'da Şıvan Perwer Röportajı
TRT6'da Şıvan Perwer Röportajı

TRT6'da Şıvan Perwer Röportajı

ŞİVAN PERWER'İN MERAKLA BEKLENEN RÖPORTAJI YARIN AKŞAMDAN İTİBAREN TRT 6 EKRANLARINDA.

A+A-

ŞİVAN PERWER'İN MERAKLA BEKLENEN RÖPORTAJI YARIN AKŞAMDAN İTİBAREN TRT 6 EKRANLARINDA

 

Şivan Perwer 'in gündem oluşturan röportajı Rewi'de.

 

Dünyaca ünlü kürt sanatçı Şivan Perwer, TRT Şeş te.  Perwer her hafta Salı günleri saat 20.15 te yayınlanan Rêwî (yolcu) adlı gezi belgesel programına yaklaşık 3 saat röportaj verdi..

TRT 6 açıldığından beri kanalda en çok izlenen programlardan biri olan Rêwi (yolcu) Almayanın Bonn kentinde Uluslar arası Şivan Perwer Kültür ve Sanat Vakfı'nda gerçekleştirdiği çekimlere TRT Şeş Koordinatörü Fethullah Kırşan, Rêwi programının yapımcısı ve sunucusu Fesih Taş program ekibiyle birlikte çekimleri 3 günde tamamladı. Röportaj TRT 6'da 3 bölüm halinde yayınlanacak. Şivan Perwer'in önemli açıklamalarda bulunduğu röportajın ilk bölümü 1 Mart Salı günü (yarın akşam) saat 20 15 te TRT 6'da.

İlk bölümde Rêwî ekibi Şivan Perwer'in doğduğu  ve büyüdüğü köylere de giderek babası ve abisiyle de röportaj yaptı..

Şivan Perwer'in çocukluğu, onu yurt dışına çıkmaya zorlayan sebepler, 22 yıl aradan sonra babasıyla ilk karşılaşmaları, yani 1976 yılına (yurt dışına çıkışı) kadar olan hayatı ekranlara yansıyacak.

Röportaj'da Şivan Perver Türkiye'ye dönmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Perver, Türkiye'deki demokratik açılımı nasıl değerlendiriyor? Siyasi partilere hangi mesajı verdi? Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip hakkında neler söyledi.

Bu önemli röportaj Salı 20:15'ten itibaren TRT 6 ekranlarında olacak.

HABERE YORUM KAT