1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TRT Kürdi’ye Sporda Ödül Yağıyor
TRT Kürdi’ye Sporda Ödül Yağıyor

TRT Kürdi’ye Sporda Ödül Yağıyor

Dünyanın Kürtçe spor programı ve Kürtçe maç yayını yapan ilk televizyon kanalı olan TRT Kürdi,sporda ödüle doymuyor.

A+A-

Bölge futboluna yönelik yayınlar ses getirirken,bu defa da Ağrı ASKF’den ödül geldi. TRT Kürdi Haber Müdürü Gülabi Eryaman,bundan sonra bölge sporuna daha fazla yer vereceklerini dile getirdi.

Sporda Farklılık Yaratan Kanal

Son yıllarda yaptığı programlar ve canlı maç yayınları ile Doğu ve Güneydoğu’da sporun sesi olan,bu bölgede sporun gelişmesine önemli katkıda bulunan TRT Kürdi,hem yurt içinde hem de yurt dışında ilgi ile izlenen bu yayınlar nedeniyle ödül üstüne ödül alıyor. Şu ana kadar bir çok kurum ve kuruluştan ödül alan kanal bu defa Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından bu anlamda “Yılın En Başarılı Televizyon Kanalı” seçilerek ödüle layık görüldü. Futbolâ Heremê Taybet (Bölge Futbolu Özel ) ve Dema Futbolê (Futbol Zamanı) isimli programların yanı sıra maç yayınları ve özel spor yayınları da bölgede ilgi ile takip ediliyor. Bu yayınlar diğer bölgelerle olan kaynaşmayı da sağlıyor.

Eryaman :”Yayınlarımız Artarak Devam Edecek”

TRT Kürdi Haber ve Spor Müdürü Gülabi Eryaman,yayın kuruluşu olarak bölgeye özel önem verdiklerini belirterek sporda bölgeye yönelik yayınların artarak devam edeceğini söyledi. Eryaman,”Ülkemizin birlik ve beraberliği çok önemli. Kanal olarak buna özel önem veriyoruz. Bölgeye yönelik yayınlarla da bölgemizin ülke ile bütünleşmesine ve dayanışmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Bölge halkının memnuniyeti bizim için çok önemli. Her alanda olduğu gibi sporda da bölgenin sesi olmak ve sporun gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun için çaba gösteriyoruz. Takdir edilmek ve ödüllendirilmek, daha iyisini yapma şevkimizi artırıyor.Bölgeye hitap eden spor programları,haber bültenleri,özel yayınlar ve canlı maç yayınları yapıyoruz. Bundan sonra bunları artırarak devam ettireceğiz” dedi.