1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Troid kanserinden kurtuldu
Troid kanserinden kurtuldu

Troid kanserinden kurtuldu

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde yenileme çalışmalarının ardından büyük ameliyatlar yapılmaya başlandı.

A+A-
İlk ameliyat Troid kanseri
 
Troid kanseri olan 54 yaşındaki Mehmet Pekdoğan adlı hastaya Diyarbakır Selahattin Eyyubi Hastanesinde Op.Dr Ferit Akıl tarafından yapılan ameliyatla yıllardır yaşamış olduğu troid kanseri hastalığından kurtuldu.
 
Ameliyat sonrası bir açıklama yapan Kbb uzmanı Op.Dr Ferit Akıl "Hastamız Mehmet Pekdoğan uzun yıllardır yaşadığı hastalık dolayısıyla bugün başarılı bir operasyonla kendisine total Troidektomi ve Bilateral Fonksiyonel boyun Disseksiyonu yapıldı. Ameliyatı gayet başarılı ve beklediğimiz bir şekilde geçti. Şu anda hastamızın sağlık durumuda gayet iyidir, sanırım bir iki gün içinde taburcu edeceğiz" dedi. Op.Dr Ferit Akıl bundan sonra tüm başboyun kanser ameliyatlarının Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet  hastanesinde yapılabileceğini belirtti.
 
Yapılan ameliyat ile sağlığına kavuşan Mehmet Pekdoğan ise ameliyatı gerçekleştiren Opr.Dr.Ferit Akıl ile ekibine teşekkür ederek "Uzun süredir yaşadığım boyun ağrılarımdan kurtuldum. Bizlere bu imkanı sağlayan hastane yönetimi ve tüm kbb servisi çalışanlarına teşekkür ederim"

HABERE YORUM KAT