1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Trafik sorunun iyileştirilmesine yönelik sunum yapıldı
Trafik sorunun iyileştirilmesine yönelik sunum yapıldı

Trafik sorunun iyileştirilmesine yönelik sunum yapıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde trafik sorunun iyileştirilmesine yönelik trafik hacim ve ölçme çalışmalarının verilerine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

A+A-

Ulaştırma Daire Başkanlığı,  merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde trafik sorunun iyileştirilmesi ve yolların daha verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla kavşak ve yol parçalarında gerçekleştirdiği trafik hacim ve  ölçme çalışmalarının verilerine ilişkin simülasyon eşliğinde sunum yaptı.

Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen sunuma Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Baran İlhan, Artuklu Belediyesi Eş Başkanı Sevinç Bozan, genel sekreter yardımcıları,  daire başkanları ve meclis üyeleri katıldı. 

İki ilçede trafik sorunun iyileştirilmesine yönelik katılımcılara alternatif çözüm önerileri de simülasyon eşliğinde sunumu yapılırken, sorunun iyileştirilmesine yönelik alınması gereken tedbirler anlatıldı. 

17 kavşak ve yol parçasında trafik hacim ve ölçme çalışması yapıldı 


Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı,  merkez Artuklu ilçesinde 7, Kızıltepe ilçesinde ise 10 olmak üzere toplam 17 kavşakta sabah saat 07.00-09.00 ve akşam 16.30-19.30 saatleri arasında, hafta sonu ise sabah 10.00-12.00, akşam 17.30-19.30 saatleri arasında trafik hacim ve ölçme çalışması gerçekleştirdi. 

 

 

 

HABERE YORUM KAT