1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Trafik durma noktasına geldi
Trafik durma noktasına geldi

Trafik durma noktasına geldi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde şehrin muhtelif yerlerinde seyyar satıcılardan dolayı ilçe trafiği durma noktasına geldi.

A+A-

Kulp ilçe merkezi Yeni Mahalle'de bir kamyonet dolusu sebze satışı yapan seyyar satıcı yolu daraltıldığı için araçların uzun kuyruklarına sebebiyet vererek trafiği olumsuz etkiledi.

Yeni Mahalle hükumet konağı karşısında bulunan caddede sebze satışı yapan seyyar satıcı ve gelişi güzel araçlarını park eden araç sahipleri yüzünden yaklaşık yarım saatlik bir trafik tıkanması yaşandı. Seyyar satıcılar, başıboş gezen büyük baş hayvanlar ve gelişi güzel park eden araçlardan dolayı büyük sıkıntı çektiklerini dile getiren ilçe esnafı "Sonbaharın gelmesiyle seyyar satıcı sayısında artış var.

Bu kapsamda gelişi güzel ve kaldırım işgali yapan seyyar satıcılara yönelik çalışmaların başlatılması ve gelişi güzel araçların dükkanlar ününde park edilememesi gerekir, zaten ilçe sokakları ve caddeleri dar, bir de bu dar sokak ve caddelere araçlar da park edince seyahat halindeki araçlar büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bunun son örneğini de yeni yaşadık yarım saatten fazla trafik tıkanması meydana geldi.

Zor bir şekilde araçlar bu trafik tıkanmasından kurtuldular, aynı şekilde ilçe merkezinde başıboş gezen büyük baş hayvanlardan dolayı da büyük sıkıntılar yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.

Bu arada Kulp Emniyet Amirliği trafik memurları da gelişi güzel park eden araç sahiplerine uyarılarda bulunarak caddelerin tıkanmasını engelleyip gelişi güzel araçların caddeler üzerinde park yapılmaması için anonslar yaptı.


(MT-AKK-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT