1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Trafik cezaları cep telefonuna gelecek
Trafik cezaları cep telefonuna gelecek

Trafik cezaları cep telefonuna gelecek

Otomobil sahipleri artık trafik cezalarından anında haberdar olacak. Cep telefonlarına yüklenen uygulamalar kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

A+A-

Otomobil sahibi olanların zaman zaman karşılaştığı sorunların başında gelen bilinmeyen cezalar araç satışında ortaya çıkabiliyor.


Bu sorunun önüne geçmeyi amaçlayan CezaCepte isimli bir uygulama kesilen tüm trafik cezalarını, Motorlu Taşıtlar Vergi Ödemelerini, HGS ya da OGS bakiyesiz geçişlerinde uygulanan cezaları cep telefonunda gösterebiliyor.
iOS ve Android işletim sistemleri için ücretsiz uygulaması bulunan CezaCepte ilk kez yüklendiğinde kullanıcının TC kimlik numarası ve aracın tescil bilgilerini girmesi gerekiyor. Bu bilgiler girildikten sonra trafik ve diğer cezalar telefon üzerinden görüntülenebiliyor.  Gelen cezaların gecikmeye düşmemesi için hatırlatma da yapabilen uygulama, bu sayede kullanıcısının faiz ödemesinin önüne geçiyor.


Cezaların bilinmesi önemli


Trafik cezaları zaman zaman plakaya yazıldığı için otomobil sahiplerine ulaşmayabiliyor. Adres değişikliği, evde bulunmama, cezanın gönderilmemesi gibi sebeplerden dolayı ulaşmayan cezalar aracı satarken sorun olabiliyor. Ayrıca trafik cezaları 15 gün içinde ödendiğinde yüzde 25 indirim sağlanıyor. Geciken cezalar ise faiziyle birlikte tahsil ediliyor. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler