1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonsporlu Egemen, "Uyum içindeyiz ve başarılı olacağız"
Trabzonsporlu Egemen, "Uyum içindeyiz ve başarılı olacağız"

Trabzonsporlu Egemen, "Uyum içindeyiz ve başarılı olacağız"

Trabzonspor'un başaralı defans oyuncusu Egemen Korkmaz, yeni kurulan bir takım olmalarına rağmen uyum içerisinde olduklarını, ilerleyen haftalar içerisinde çok daha iyi bir duruma geleceklerine inandığını söyledi.

A+A-

Trabzonspor'un başaralı defans oyuncusu Egemen Korkmaz, yeni kurulan bir takım olmalarına rağmen uyum içerisinde olduklarını, ilerleyen haftalar içerisinde çok daha iyi bir duruma geleceklerine inandığını söyledi.

Tecrübeli futbolcu, Trabzonspor Dergisi'nin Ekim sayısında yaptığı açıklamada, bu sezon hedeflerinin Avrupa kupalarına katılmak olduğunu, ancak gelecek bir şampiyonluğa da 'hayır' demeyeceklerini dile getirdi.

Trabzonsporla ilgili dışarıda özellikli yabancı oyuncuların uyum sağlayamadığı yönünde çok farklı bir izlenimin olduğunu kaydeden Egemen, bu durumunu futbolcuların kendisiyle ilgili bir durum olduğunu, kendisinin hiç zorluk çekmediğini belirtti.

Trabzon'da insanların futbol tutkusuna hayran kaldığını anlatan başarılı futbolcu, "Burada Trabzonspor bir yaşam biçimi. Hep söyleniyordu ama bu kadar olduğunu da bilmiyordum. Sezon öncesi yapılan sağlık kontrollerinde hastanede karşılaştığımız 60 yaşındaki bir teyze bize takım hakkında sorular sorup önerilerde bulundu. Şaşırdım. Maçlarda da takımı gayet iyi bir şekilde destekliyorlar." dedi.

Yeni kurulan bir takım olmalarına rağmen gayet uyumlu olduklarına değinen Egemen, şöyle devam etti:

"Bizim de eksilerimiz vardır ama ilerleyen zamanlar içerisinde çok daha iyi bir duruma geleceğimize inanıyorum. Hedefimiz Avrupa Kupalarına katılmak ama başkanımızın dediği gibi şampiyon olursak da hayır demeyiz. Sezon sonunda ilk 3 takım arasında yer alıp, Türkiye Kupası'nı kazanmamız bana göre iyi bir sonuç olacaktır."

Tecrübeli futbolcu, Trabzonspor bu sezon savunması ile ön plana çıktığının hatırlatılması üzerine ise, "İyi bir kadroya sahibiz. Maçlarda savunmayı takım olarak yapıyoruz. Böyle olunca da savunma başarısı öne çıkıyor. Ayrıca takımımızda Song var. Onu anlatmaya bile gerek yok. Bırakın Türkiye'yi kendini dünyaya kanıtlamış bir futbolcu. Ben de bu ligde uzun süredir oynuyorum. Neler yapabileceğimi biliyorum. Diğer arkadaşlarım da aynı şekilde. Maçlarda bazen kişisel olarak öne çıkacak futbolcular olacaktır, ama biz takım olarak her işi başarmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bir takımın, oynayan ve oynamayan tüm futbolcuların mutlu olmasıyla başarılı olacağına vurgu yapan Egemen, herkesin bu konuda çok özverili olduğunu, tecrübeli oyuncular olarak genç arkadaşlarına ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Anadolu takımlarının güçlenmesi ile Süper Lig'in heyecanının daha da arttığına işaret eden Egemen, "İyi bir ligimiz var. Oynamak çok kolay değil. Avrupa'dan çok kaliteli isimler de geliyor. Bazıları ilk geldiklerinde gol kralı olmaktan, büyük başarılar elde etmekten bahsediyor. Ama zamanla bazı işleri gerçekleştirmenin o kadar kolay olmadığını görüyorlar. Mücadele etmek zorundasınız. Hele de son dönemlerde Anadolu takımlarının da güçlenmesi sonucu daha zevkli ve heyecanlı bir lig haline geldi. Artık her takım birbirini yenebilecek düzeyde." ifadelerini kullandı.

Tecrübeli futbolcu, Türk futbolunun daha iyi bir konuma gelmesi için kulüp yönetimlerinin iyi olması ve alta yapıya gerekli önemin verilmesine bağlı olduğuna dikkat çekti.

Avrupa'da futbol oynamayı daha önce pek düşünmediğini anlatan Egemen, Trabzonspor'a transferi öncesi Rusya'dan transfer teklifleri aldığını ama ilgilenmediğini, şuandaki hedefinin ise Trabzonspor'un başarı olduğunu dile getirdi.