1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Toptancı esnafın Sur'dan çıkması
Toptancı esnafın Sur'dan çıkması

Toptancı esnafın Sur'dan çıkması

DİYARBAKIR- Sur İşadamları ve Toptancıları Derneği (SİDER) Başkanı Şükran Yılmaz, Sur’daki toptancı esnafın Sur’dan çıkması ve tekstil kent projeleri ile ilgili olarak Ankara’da yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini, devletin halkın ve esnafın yanında

A+A-

SİDER Başkanı Yılmaz Ankara’da, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kalkınma eski Bakanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu ve TOKİ Başkan Yardımcısı Sami Er ile görüştüklerini ve görüşmelerden yeşil ışık aldıklarını belirtti.

“UZUN VADELİ FAİZSİZ KREDİ GİRİŞİMLERİMİZ OLUMLU KARŞILANDI”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Sur esnafı için uzun vadeli faizsiz kredi girişimleri olduğunu ve çok sıcak karşılandıklarını, devletin halka ve esnafına sahip çıktığının altını çizen Yılmaz, “Görüşmelerimiz çok olumlu geçti ve yeşil ışık aldık biz oradan. Devlet şeffaf bir şekilde halkın önünde. Şu anda Sur’da bazı muhalif kesimler tarafından bir algı oluşturulmuş. Güya biz devletle anlaşmışız, Sur bölgesini insansızlaştırmayı düşünüyormuşuz. Asla ve asla böyle bir düşüncemiz yok. Ben orada 600 metrekare mülk sahibiyim. Biz sadece toptancıların depo kısmını oradan çıkaracağız. Toptancıların burada yeri yok. Nahoş bir görüntü var zaten orada. Sur turizm alanı olacak. Orada toptancıların işi ne. Perakende şubeleri Sur’da yine faal olacak. Çıkarsak zaten biz kendimiz biteriz” diye konuştu.

SİDER’in şu anda toptancı ve imalatçı esnafı kapsadığını dile getiren Yılmaz, “Ancak bu demek değildir ki perakendeci esnafımız için bir düşüncemiz yok. Onlar için de çalışmalarımız olacaktır. Her ne kadar bu projemize odaklansak dahi Diyarbakır bizim, esnaf da bizim kardeşlerimiz. Onlar için de düşüncelerimiz var. Perakendeci esnafın Sur’da kapalı olduğu süreçte ellerinde birçok kışlık mal kaldı stokta. Bize bu malları eritmek için bir pazar lazım. Bazı firmalarla bireysel olarak görüşüyorum, anlaşırsak o malları en kısa zamanda o pazarda eriteceğiz” şeklinde konuştu. 

(EK-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT