1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Toprak, ilçe gezilerinde
Toprak, ilçe gezilerinde

Toprak, ilçe gezilerinde

İl Valisi Toprak, Çüngüş ve Çermik ilçesinde yürütülen yatırımları incelerken, yetkilileri “işlerin zamamnında” bitirilmesi yönünde uyardı. Toprak, vatandaşlardan huzura ve barışa sahip çıkmalarını istedi.

A+A-

İl Valisi Mustafa Toprak, ilçe ve beldelere yönelik yürüttüğü gezi ve yatırımları denetleme programı çercevesinde önceki gün de, Çermik ve Çüngüş ilçesinde incelemelerde bulundu.İlk olarak Çüngüş Kaymakamı Mehmet Fatih Çeliker ile birlikte Çermik'ten Yukarı Şeyhler arasındaki 11 Km'lik asfalt yolu inceledi. Vali Toprak, annesini kaybeden Yukarı Şeyhler Belde Belediye Başkanı Emin Çelik'e başsağlığı ziyaretinde bulundu. Çüngüş Belediye Başkanı Mehmet Geçitli'nin de eşlik ettiği Vali Toprak burada yetkiler ve vatandaşlarla beldede yürütülen çalışmalar hakkında bir süre görüştü.
 
VALİ YUKARIŞEHLER'DE

 
Köylülerin, köy ilköğretim okulundaki bazı branşlarda öğretmen eksikliği konusunu dile getirmesinin ardından Vali Toprak, çocuklarımız için eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayarak yetkililere özellikle ana derslerin boş geçmemesi konusunda talimat verdi.
Toprak şöyle dedi:

Vatandaşlarımız ile bir araya geldiğimiz anlarda onların sıkıntılarını bizlere iletmesi en güzel denetim mekanizmasıdır. Gerek vatandaşlarımızın var olan sıkıntılarını yapıcı bir şekilde bizlere iletmesi gerekse de bizlerin bu makul taleplerin bir an önce giderilmesi yönündeki çalışmalarımız ile hem ilimiz hem de ülkemiz daha ileri noktalara ulaşabilecektir.
 
HUZUR İÇERİSİNDE YAŞAMAK
 

“Yeter ki yapıcı ve onarıcı bir dil kullanalım. Ülkemiz genelinde devam eden süreçte yapılmak istenen de budur” diyen Vali Toprak, “Eğer ki güvene dayalı birlik ve beraberlik içerisinde olmak için bir beklentimiz varsa, eğer ki insanlarımızın gelecekte güvenli ve huzurlu olması gibi bir amacımız varsa hepimiz kendi üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeliyiz. Sürekli karşı taraftan güzelliği ve iyiliği beklerken, biz kendimiz de ne yapmalıyız sorusunu kendimize sormalıyız” dedi.
 
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın Diyarbakır gezisini de konuşmasında anlatan Vali Toprak, şöyle dedi: 'İnsanlarımızı içinde bulunduğu travmadan kurtararak, mutlu ve refah içerisinde yaşatmamız gerekiyor. İnsanları bilinçlendirerek, doğrunun ve yanlışın ne olduğunu anlatmalıyız. Bunları yaparken de aileden başlayarak öncelikle çocuklarımıza ve sonrasında tüm topluma bu pozitif enerjiyi hissettirebilmeliyiz. Çünkü vatandaşımız kavga, gürültü, silah, gözyaşı istemiyor. İnsanlarımız bir ve beraber olarak barış içerisinde daha mutlu yarınlara yürümek istiyor.'

Vatandaşlarla ve yetkililer ile toplu hatıra fotoğrafı çektiren Vali Toprak, Yukarı Şeyhler Beldesi'nden ayrılarak Çermik İlçesi'ne geçti. Burada Kaymakamlık binasına geçerek Çermik Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz'dan ile ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bir süre görüştü. Vali Toprak, son olarak Çermik İlçe Merkezi'ndeki esnafları ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

HABERE YORUM KAT