1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Toprağa gömülü esrar ele geçirildi
Toprağa gömülü esrar ele geçirildi

Toprağa gömülü esrar ele geçirildi

Valilik açıklaması Diyarbakır Valiliği, Lice İlçesi Hacı Cemil Mezrası'nda jandarma ve polisin ortak yaptığı operasyonun Lice Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla bugün saat 03.00'de başladığını belirtti.

A+A-
Valilik AÇIKLAMASI
 
Diyarbakır Valiliği, Lice İlçesi Hacı Cemil Mezrası'nda jandarma ve polisin ortak yaptığı operasyonun Lice Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla bugün saat 03.00'de başladığını belirtti. Açıklamada, şöyle denildi:
 
"Bölgenin terör açısından hassas olması nedeniyle operasyona; Diyarbakır Jandarma Özel Harekat Taburu, Lice Komando Alay Komutanlığı ve Polis Özel Harekatı'ndan teşkil edilen kuvvet katılmış, ayrıca 6 adet kirpi, 6 adet kobra tipi zırhlı araç ile İl Emniyet Müdürlüğü ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM timleri, 2 Narkotik köpek unsuru, Lice İlçe Jandarma Komutanlığı adli kolluk ekibiyle operasyona destek verilmiştir. İcra edilen operasyon neticesinde, toprağın altında varil içerisinde gömülü vaziyette 185 kilo gram toz esrar, 1531 kilo gram kubar esrar maddesi ele geçirilerek el konulmuş, olay ile ilgili 1 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir."

HABERE YORUM KAT