1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Toplumun Yeni Haber Sitesi Yayında
Toplumun Yeni Haber Sitesi Yayında

Toplumun Yeni Haber Sitesi Yayında

Kaliteli ve doğru haberleri topluma doğru yansıtma amacıyla oluşturulan haber sitesi günden güne hızla ilerliyor.

A+A-

Kaliteli ve doğru haberleri topluma doğru yansıtma amacıyla oluşturulan haber sitesi günden güne hızla ilerliyor. Doğru ve tarafsız olarak bu haberleri yansıtmak adına kurulan bu teşebbüs içinde gerçekten gönülden kendini adamış insanlar yer alıyor.

Düşünün ki insanların farklı haberleri alabilmek için çok farklı kaynakları birden takip etmeleri gerekiyor. Günümüzün hızla ilerleyen dünyasında bilgi o kadar hızlı eskiyor ki bu duruma ayak uydurmak çok zorlu bir mücadele gerektiriyor. Tabii toplumun şekillenmesi ile beraber insanların takip ettikleri haberler ve ilgi alanlarında da ciddi kaymalar meydana geliyor. 1970'lerin Türkiye'sinde gazeteler daha çok  üzerine odaklanan ve siyasi haberleri ciddi anlamda yer tutan yayın organları idi. Yazarlara ait olan köşeler binlerce, on binlerce hatta yüzbinlerce insan tarafından takip edilirdi. Çünkü o dönemde ülkeyi kurtarıp refah düzeyine ulaştırmak için her görüş kendi en iyisini ortaya çıkarmaya çalışıyordu. İster sağ ister sol olsun herkesin ana amacı ülkeyi çok daha iyi bir şekilde yaşanabilecek bir hale getirmekti. Tabii burada yol ve yöntem ayrışıyordu. Aradaki bakış açısı farklılıkları ise bu kadar tutkulu ve ateşli ortamlarda esen küçük rüzgarlarla büyük yangınlara dönüşebiliyordu. Günümüze baktığımızda ise siyasi haberlerin daha çok ajanslardan alınan haberler şeklinde takip edildiği bir iletişim dünyasını görüyoruz. İnsanların ilgi alanları daha eğlenceli alanlara, global dünyada olup bitenlere kaymış durumda. Hatta ülkemizde hiç haber yayınlamayan ve ciddi sayıda izleyicisi olan kanallar bile kurulmaya başladı. Bu da toplumda ve ilgi alanlarında oluşan değişikliğin en önemli göstergelerinden bir tanesi.

Dengeli Habercilik Okuyucu Bulabilir Mi? Ülkemiz insanları için hem gündem içinde yer alan ciddi siyasi ve ekonomik gelişmeleri, hem de magazin, spor, , ilginç ve eğlenceli olaylar gibi alanları tek bir çatı altında toplayan bir platform oluşturduk. Bu platformda kaliteli ve doğru haberciliği aynı anda gerçekleştirmek amacıyla gündemi yakın bir şekilde takip ediyoruz. Her alanda en doğru ve net bilgi paylaşımını gerçekleştirmek için günden güne kendimizi geliştirme çabası içindeyiz. En doğru yazımı en doğru resim ve diğer görsellerle desteklemek için gayret gösteriyoruz. Toplumun haber alma özgürlüğü için farklı bir ses ve soluk olma adına yapılması gerekenler için hayattayız. Bu nedenle de okuyucuların gayretlerimizi göreceklerine inanıyoruz.

HABERE YORUM KAT