1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Toplumu ifsat projesini kınıyoruz
Toplumu ifsat projesini kınıyoruz

Toplumu ifsat projesini kınıyoruz

Gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan Tesettüre Çağrı Platformu (TESÇAĞ) üyesi derneklerden Ergani Kardeş-Der, toplumu ifsat projesi olarak görülen güzellik yarışmasının Diyarbakır'da yapılmasını kınadı.

A+A-

Ergani'de faaliyet yürüten ve Tesettüre Çağrı Platformu (TESÇAĞ) üyesi Ergani Kardeş-Der, Memur-Sen'in kamu kuruluşlarına başörtüyle girme kararı ile Diyarbakır'da yapılması düşünülen güzellik yarışması hakkında yazılı basın açıklaması yaptı. Dernek adına açıklamayı Cebrail Baran okudu.

Memur-Sen'in başörtünün her alanda serbest bırakılması için başlattığı imza kampanyasına değinilen açıklamada; "Tesettür Allah'u Teala'nın (cc) kesin emri olup pazarlık konusu yapılamaz. Buna rağmen Hükümet, toplumsal mutabakat bahanesine sarılarak başörtü yasağını görmezden gelmiştir. Memur-Sen'in 12 milyon imza toplayarak halkın başörtüsüne olan bağlılığını ispatlamasına rağmen, Hükümetin toplumsal mutabakatı görmezden gelmesi bizce samimiyetsizliğin göstergesidir" denildi.

"Diyarbakır güzelliğini dindarlığından alıyor"

Diyarbakır'da yapılması planlanan güzellik yarışmasına da değinilen açıklamada şu sözlere yer verildi: "Dünya Medeniyetler Kraliçesi adlı yarışma toplumu ifsat etme projesidir. Biz biliyoruz ki, Diyarbakır Peygamberler ve Sahabeler diyarı olup güzelliğini dindarlığından almaktadır. Diyarbakır güzellik yarışmasıyla güzelleşmez aksine ifsat olur."

Yarışmanın zamanlamasına da değinilen açıklamada; "Yarışmanın Kutlu Doğum iklimine girdiğimiz bu ayda yapılması, halk arasında oluşan manevi havanın bozulmasına yönelik kasıtlı bir projedir" ifadelerine yer verildi.

 Açıklamanın sonunda; "Ergani Kardeş-Der olarak Memur-Sen'in başlattığı kamu kurumlarına başörtüyle girme girişimini destekliyoruz. Dünya Medeniyetleri Kraliçesi adlı Toplumu İfsat Projesini kınıyor, yetkilileri bu olaya dur demeye, duyarlı Sivil Toplum Kuruluşlarını da tepki göstermeye davet ediyoruz" denildi.

 

(Veysi Buran - İLKHA)

HABERE YORUM KAT