1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Toplumsal cinsiyet eğitim semineri
Toplumsal cinsiyet eğitim semineri

Toplumsal cinsiyet eğitim semineri

Bağlar Belediyesi'nde toplumsal cinsiyet ile ilgili kadınlara yönelik eğitim semineri verildi.

A+A-
Bağlar Belediyesi Kadın Müdürlüğü tarafından toplumsal cinsiyet konulu eğitim semineri verildi. Bağlar Belediyesi Konferans Salonu'nda verilen eğitim seminerine, Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, Belediye Eş Başkan Yardımcısı Nevriye Çur, kadın belediye meclis üyeleri ile belediye bünyesinde çalışan kadın personeller katıldı.
 
 Güneydoğu Anadolu Belediyeler Birliği(GABB) Eğitim Birimi sorumlularından Seher Çınar ve DBP Kadın Akademisi Eğitmenlerinde Figen Aras'ın eğitimci olarak katıldığı seminer, Tarsus'ta katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan ve Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'nde eşi tarafından bıçakla katledilen 3 çocuk annesi Meryem Yılmaz'ın anısına yapılan saygı duruşu ile başladı. 
 
'Kadını öldüren zihniyeti lanetliyoruz'
 
Ardında Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat bir konuşma yaptı. Akat, katledilen iki kadını saygıyla andığını belirterek, “Erkekler bu çağda güdüleri uğruna kadınları hala bir obje olarak görmektedir. Düşürülmüş kirlenmiş olarak kadını görüyor. Kadınları öldüren, yakan zihniyeti lanetliyoruz” dedi. 
 
Eş Başkan Akat'ın konuşmasının ardında seminer basına kapalı bir şekilde devam etti.
Toplumsal cinsiyet konulu eğitim semineri Cuma günü devam edecek. 
 
Bağlar Belediyesi Kadın Müdürlüğü her ay farklı konuları içeren eğitim seminerlerine devam edecek. 
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT