1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Toplumlar barışla gelişir'
'Toplumlar barışla gelişir'

'Toplumlar barışla gelişir'

DİYARBAKIR- Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) Genel Başkan Yardımcısı Sabri Balaman, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında toplumların barışla gelişebileceğini söyledi.

A+A-

ASSAM Genel Başkan Yardımcısı Balaman, mesaiında barışın tüm insanlığın huzur içinde kardeşçe yaşayabilmesi için olmazsa olmaz unsur olduğunu söyledi.

Barış içinde olmayan toplumların her gün ölüm korkusuyla, zorluklarla ve acıyla karşı karşıya olduğunu belirten Balaman, “Sağlıklı mutlu bir hayat süremezler. Barışın olduğu ülkelerde her zaman huzur, mutluluk ve geleceğe güzel gözle bakan insanlar vardır ve toplumlar barışla birlikte gelişebilir. Savaşlar her zaman yıkıcı nitelikleriyle ülkeleri zor durumda bırakmıştır. Ölümler, harcanan paralar ve savaşın kaybettirdikleri insanların psikolojisini de çok kötü etkiler. Küçük çocuklar, kadınlar ölür, insanca olmayan görüntüler ortaya çıkar.

Tüm bu olumsuz özellikleri nedeniyle herkes barış ister. Barış ortamı içinde olmayan hayata hayat demek çok da mümkün değildir. Bu nedenle barışın sağlanabilmesi için herkes elinden geleni yapmalı ve küçük amaçlar uğruna birbirini kırıp dökmemelidir. İnsan hayatından önemli hiçbir şey yoktur ve herkes bunun bilincinde olmalıdır. Bugün gündüzün ve gecenin eşit olduğu gün değil, tüm insanların eşit, baharın özgür, yaşamın barış olduğu gün. Nevruz Bayramınız kutlu olsun” dedi.


(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT