1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Toplum destekli polis faaliyetleri
Toplum destekli polis faaliyetleri

Toplum destekli polis faaliyetleri

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Emniyet Müdürü Erkan Güneç Toplum Destekli Polislik Amirliği biriminin ilçe merkezinde yürüttüğü faaliyetleri değerlendirdi.

A+A-

Toplum Destekli Polislik faaliyetlerinin; polisin hizmetinde olduğu toplumun temel problemleri ile doğrudan ve aracısız bir ilişki kurarak meşgul olmasını, hizmet verdiği toplum ile ilişkilerini geliştirmesini sağlayan faaliyetler olduğunu belirten Emniyet Müdürü Güneş, birimin faaliyetleri değerlendirdi.

Güneş, “İlçemizde aralıksız olarak devam eden TDP kapsamında Şubat ayında gerçekleştirilen faaliyetler çerçevesinde, 50 esnafımız iş yerinde ziyaret edilmiş, bununla birlikte 8 sitenin yönetici ve görevlileriyle görüşülerek hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı bilinçlendirilmeleri sağlanmış, 155 polis imdat hattının önemi vurgulanmıştır.

2 internet kafe ve 8 kıraathane ile 2 dershaneye gidilerek halkımızla yüz yüze görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmeler ve yeni uygulanmaya başlayan yaya devriye faaliyetleri kapsamında 768 vatandaşımızla yapılan temaslarda, ilçemizin genel sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunulmuş, emniyet teşkilatından beklentileri sorulmuştur.

Yakınları vefat eden vatandaşlarımızı zor günlerinde yalnız bırakmayıp, üzüntü ve kederlerini paylaşmak adına 12 taziye evi ziyaret edilmiş ve teşkilatımız adına başsağlığı dileklerinde bulunulmuştur.

İlçemizdeki 15 okulda anaokulu öğrencilerine polisin görevlerini ve yaptığı işleri anlatan çizgi film izlettirilmiş, öğrencilere suluk, boyama kitabı ve boyama kalemleri ile dergiler hediye edilmiş, miniklerimizle sohbet edilmiştir.

Şubat ayı içerisinde düzenlenen halı saha turnuvasında, 50 gencimizin katılımıyla 11 ayrı futbol müsabakası gerçekleştirilmiştir. İlçe emniyet müdürlüğümüzce kestirilen 3 adet adak kurbanın etleri maddi durumu iyi olmayan 30 aileye, personelimiz marifetiyle adreslerine gidilerek dağıtılmış ve hayır duaları alınmıştır.

Emniyet teşkilatının Toplum Destekli Polislik faaliyetleri aralıksız olarak devam edecek olup, bununla birlikte suç ve suçlularla mücadelemizde de, şüpheli şahıslar ve olaylarla ilgili bilgi veren ya da 155 polis imdat hattını arayarak, bugüne kadar desteğini esirgemeyen halkımıza teşekkür ediyor, ilçemizde huzur ve güvenliğin kalıcı olması için desteklerine devam etmelerini rica ediyoruz” dedi.

(ET-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT