1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Toplu konutlarda ağaç kıyımı
Toplu konutlarda ağaç kıyımı

Toplu konutlarda ağaç kıyımı

Diyarbakır'ın merkez ilçesi Yenişehir'e bağlı Şılbe Toplu Konutları'nda son günlerde yaşanan ağaç kıyımı vatandaşların tepkisini çekiyor. Son olarak uzun yıllar önce ekilen 20 çam ağacının site sakinlerinin bilgisi dışında kesilmesi tepkilere neden oldu.

A+A-

Diyarbakır Şılbe Toplu Konutları'ndaki tarihi ağaçların site yönetiminin kararıyla kesilmesi site sakinlerinin tepkisine yol açtı.Alınan kararla 20 çam ağacı kökünden kesilirken,bu ağaçların köklü ve tarihi olduğunu belirten site sakinleri tepki gösterdi.

AĞAÇ KIYIMI

Site yönetiminin kendilerinden habersiz şekilde bu kararı aldığını belirten site sakinleri,”Daha fazla ağaç dikerek çevreyi korumak ve siteyi güzelleştirmek gerekirken bu ağaçların kesilmesine anlam veremedik. Site yönetimi burada yaşayan insanlara danışmadan bu yanlış kararı almış ve uygulamıştır. Üstelik çam ağaçlarının değerli olduğu bilindiği halde bunu yapmalarını esefle karşılıyoruz. Site yönetimini ilgili birimlere ve kurumlara şikayet edeceğiz.” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT