1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Toplu iş sözleşmesi imzalandı
Toplu iş sözleşmesi imzalandı

Toplu iş sözleşmesi imzalandı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

A+A-
Belediye hizmet binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, yapılan iyileştirmelerden çok sendikal mücadeleyi yürüten emek cephesiyle birlikte hareket etmeye ve birlikte bir takım çalışmalar yapmaya önem verdiklerini söyledi.
 
Kurbanoğlu, ""Bu sözleşmeye maddi temelden kesinlikle bakmıyoruz. Emekçi arkadaşlarımızın kazanılmış hakları cephesinden bakıyoruz. Bu yılda sözleşmemizi tekrar imzalıyoruz. Sözleşme önümüze geldiğinde hiç bir sıkıntı çıkarmadan en erken şekilde imzalamak istedik" dedi.
 
İmzalanan toplu iş sözleşmesinde, daha önce yer alan kadını koruyan maddelerin sözleşmedeki yeri korunurken, eşine şiddet uygulayan personellere bir takım yaptırımlar uygulayacak maddelerin de yer aldığı vurgulandı. 
 
Belediye hizmet binasında yapılan imza törenine Yenişehir Belediyesi eş başkanı Ülkü Baytaş, Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Muhsin Uyanık, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda personel katıldı.

HABERE YORUM KAT