1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Toplantıdan ilk bilgiler elimize ulaştı
Toplantıdan ilk bilgiler elimize ulaştı

Toplantıdan ilk bilgiler elimize ulaştı

Diyarbakırspor ve bölge kulüplerine karşı yıllardır uygulanan haksızlıklar, taraflı yanlı hakem kararları Kulüpleri isyan noktasına getirdi.

A+A-

Hafta başında Diyarbakır'da oynanan Play-Off yarı final rövanş karşılaşmasına maçın hakemi Hüseyin Sabancı'nın 90+6. dakikada verdiği uydurma penaltı sonrası taraftarlar sahaya inmiş ortalık karışmıştı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Kulüplerin liglerden çekilerek alternatif çözümler bugün masaya yatırıldı.

25 KULÜP TEMSİLCİLERİ KATILIYOR

Bugün Diyarbakır'da toplanan 25 bölge kulüp temsilcileri Dedeman Otelde toplandılar.

Diyarinsesi.org haberin ulaştığı son bilgilere göre, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Diyarbakırspor ve diğer bölge kulüplerine karşı çok büyük haksızlıklar dile getirildi. Son olarak Diyarbakırspor'a karşı hakem Hüseyin Sabancı tarafından çok haksız bir penaltı sonrası, büyük bir kıyım yaşandığı ifade edildi.

Kulüpler, Ligden çekilme haklarını şimdilik geri çektiklerini ancak bu haksız uygulamaların tekrarı halinde, kesinlikle devreye sokulacağı vurgulanıyor.

Ayrıca toplantıya katılan kulüper önümüzdeki salı Günü TFF Başkan ve Yönetimine bu haksızlılar tek tek anlatılacak ve Diyarbakırspor karşılaşmasını yöneterek büyük bir infiale yol açan hakem Hüseyin Sabancı'nın hakemlik lisansının iptali istenecek.

Ayrıntılar geliyor bizden ayrılmayın...

YASAL UYARI BU HABER DİYARİNSESİ.ORG KAYNAKLI BİR HABERDİR. LÜTFEN KAYNAK GÖSTEREK KULLANIN..

img-20150522-wa0003-003.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT