1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Topladıkları kapaklarla tekerlekli sandalye hediye ettiler
Topladıkları kapaklarla tekerlekli sandalye hediye ettiler

Topladıkları kapaklarla tekerlekli sandalye hediye ettiler

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamları ve Sporcuları Derneği üyeleri topladıkları mavi kapakla temin ettikleri sandalyeyi engelli Mehmet Resul Aydın'a teslim etti.

A+A-

Merkezi Diyarbakır'da bulunan Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamları ve Sporcuları Derneğin üyelerinin topladığı mavi kapaklar engeli vatandaşa tekerlekli sandalye olarak geri döndü. Basketbol maçları ile idmanlarında toplanan mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalye Başkan Recep Eser ve yönetim kurulu üyeleri Eyüp Karakaş, Engin Sis, Sadık Tayboğa, Ömer Sözen ve Uluslararası Engelliler Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Erdal Satılış tarafından engelli Mehmet Resul Aydın'a teslim edildi.

Başkan Eser, basketbol maçları ve idmanlarda topladıkları mavi kapaklarla engelli bir kişiye tekerlekli sandalye hediye ettikleri için mutluluk duyduklarını belirterek ''Engellilerin de herkes gibi hayatına devam etmesi gerekir. Dernek olarak bu ve buna benzer tüm faaliyetlerimizi bundan sonrada sürdüreceğiz. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Uluslararası Engelliler Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Erdal Satılış ise derneğin gösterdiği duyarlılıktan dolayı kendilerine teşekkür ederek, sandalye sayesinde engellilerin sosyal hayata katılımın sağlandığını söyledi.

HABERE YORUM KAT