1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TOKİden 15 bin TLye işyeri, 64 bin TLye konut
TOKİden 15 bin TLye işyeri, 64 bin TLye konut

TOKİden 15 bin TLye işyeri, 64 bin TLye konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Samsun gibi büyükşehirlerin de arasında olduğu 40 ilde 133 işyeri ve 25 konutu satışa çıkardı. 6 Kasım 2012de düzenlenecek açık arttırmada işyerleri 15 bin TL, konut

A+A-

TOKİ, piyasa koşullarında ev ve işyeri sahibi olamayan vatandaşlara düşük maliyetli çözümler sunuyor. İdare bu kapsamda 158 konut ve işyerini cazip fiyatlarla açık arttırma yöntemi ile satışa çıkardı. Satışa sunulan taşınmazlar arasında Başkentin turizm merkezlerinden Beypazarında işyerleri de bulunuyor. 42 metrekare büyüklüğündeki işyerlerinin fiyatları 18 bin TL ile 21 bin TL arasında değişiyor. Ankara protokol yolunda bulunan 153 metrekare büyüklüğündeki işyeri de 145 bin TLden teklife açılacak.

İdarenin satışa çıkardığı taşınmazlar arasında İzmir Torbalıda bulunan 132 metrekare büyüklüğündeki işyeri 62 bin TL, Diyarbakır Merkez Üçkuyulardaki 48 metrekare büyüklüğündeki işyeri de 15 bin TL muhammen bedelle alıcıya sunulacak.

Ankara Polatlı 1. Etapta 120 metrekare büyüklüğünde 3+1 konut 87 bin TLden, Polatlı 2. Etaptaki konutlar 121 TLden, Sincan Yenikentte bulunan 135 metrekare büyüklüğündeki 3+1 konut da 85 bin TLden teklife açılacak.

Satışa sunulan taşınmazlar, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana,  Sakarya, Balıkesir, Karaman, Tokat, Samsun, Osmaniye, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Gaziantep, Konya, Yozgat, Burdur, Kırşehir, Niğde, Trabzon, Zonguldak, Ağrı, Çorum, Edirne, Aydın, Eskişehir, Kocaeli, Mardin, Ordu, Yalova, Giresun, Isparta, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Mersin, Nevşehir, Sivas, Şırnak ve Van illerinde bulunuyor.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek, başvurular ve teminatlar bu bankaların yetkilendirilmiş şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. Ayrıca, açık artırma gününde müzayedenin yapılacağı salonlarda kurulacak stantlarda da başvuru kabul edilecek.Başvuru sırasında, muhammen bedeli 20 bin TLye kadar olan taşınmazlar için 2 bin TL, muhammen bedeli 100 bin TLye kadar olanlar için 5 bin TL, muhammen bedeli 100 bin-200 bin TL arasında olanlar için 10 bin TL, muhammen bedeli 200 bin TLnin üstünde olan taşınmazlar için 50 bin TL katılım teminatı alınacak.

Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.

6 Kasım 2012 saat 14:00da yapılacak işyeri ve konut satış müzayedesi Eskidji firmasının İstanbuldaki merkezinde ayrıca TOKİnin Ankara Bilkentdeki merkez binası canlı bağlantı yoluyla gerçekleştirilecek