1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TOKİ Memur evleri teslim edilemiyor
TOKİ Memur evleri teslim edilemiyor

TOKİ Memur evleri teslim edilemiyor

DİYARBAKIR - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Diyarbakır Üçkuyular mevkisinde, yoksul, alt gelir ve Memur Sen üyeleri için yaptırılan 2 bin 806 konut kanalizasyon probleminden dolayı hak sahiplerine teslim edilemiyor.

A+A-
Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, yaptığı açıklamada, 15 bin insanın mağdur edildiğini savundu.
Memiş, belediyenin alt yapı hizmeti götürme zorunluluğu olmasına rağmen TOKİ'nin konutları zamanında teslim etmek için iki ayrı kanal işini de üstlendiğini söyledi.
Memiş, kanalizasyon hattının tamamlanması durumunda sadece TOKİ konutlarının değil aynı zamanda belediyenin Kayapınar ilçesinde imara açtığı binlerce konutun da bu hatta bağlanacağını ileri sürdü.
 
Hattın geçtiği noktada hazine arazisi üzerindeki kaçak yapıların sorun teşkil ettiğini belirten Memiş, şunları kaydetti:
'Belediyeye yazılı başvuru yapılmasına rağmen çözüm üretmiyor. Soruyoruz, acaba o konutlara yerleşecek insanlar muhafazakar olduğu için midir? Mağdur ediyorsunuz. Sorunun en kısa sürede çözüme kavuşmaması halinde belediyenin 15 bin insanımıza yaptığı zulmü belediye önünde yapacağımız eylemler zinciriyle halka anlatacağız.'

HABERE YORUM KAT