1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TOKİ Çermik ilçesine konut yapıyor
TOKİ Çermik ilçesine konut yapıyor

TOKİ Çermik ilçesine konut yapıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'ndan ev almak için başvuranların sayısı 77'e yükseldi.

A+A-

Çermik'te TOKİ Başkanlığı tarafından yapılacak olan konutlar için Bahçelievler mevkiinde çalışmaların başlatıldığı belirtildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Çermik Bahçeler mevkiinde yapılacak olan TOKİ konutları için başvuru sayısının 77'yi bulduğu, bu sayının daha da artacağını ve konut yapımının kesinleştiği belirtildi.

TOKİ'dan herkesin yararlanabilmesi için Kaymakamlık tarafından daha önce farklı bir uygulamaya gidildiği hatırlatılan açıklamada bu uygulamayla ilçede ve ilçe dışında yaşayan herkesin ev sahibi olmasının önünün açıldığı belirtildi.

İlçe Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz, TOKİ konutlarının gerçekleşmesi ve vatandaşların yararlanması için birkaç defa başvurular için süre uzatımına gittiklerini belirterek, “Bilindiği üzere tüm vatandaşlarımız yararlanabilsin diye, C tipi konutta yer alan “kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki on sekiz yaşından küçük çocuklarının üzerinde tapuya kayıtlı evinin olmaması ve daha önce TOKİ'den konut almamış olması” maddesini kaldırmak için girişimlerde bulunmuş ve bunun sonucunda bu şarta gerek kalmadan herkesin C tipi konuta başvuru yapabileceğini belirtmiştik. İlçemiz dışında yaşayan hemşerilerimizin de Diyarbakır nüfusuna kayıtlı olması durumunda konut almak için bu imkandan yararlanabilmelerini sağladık" dedi. 

TOKİ tarafından Çermik ilçesinde yapılması planlanan 345 tane C tipi brüt 117 metrekare, 138 tane B1 tipi brüt 84 metrekare 2+1 daire ile olmak üzere toplam 21 bloktan oluşacak 483 konut için başvuruların Şubat ayında başlandığını belirten Kaymakam Batmaz, yeterli sayıya hemen hemen ulaştıklarını, TOKİ konutlarının ilçede yapılması için hiçbir engelin kalmadığını söyledi.

(HG-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT