1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. TOFAŞ'tan üretimin durması ile ilgili açıklama
TOFAŞ'tan üretimin durması ile ilgili açıklama

TOFAŞ'tan üretimin durması ile ilgili açıklama

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu eylemin ardından TOFAŞ'tan resmi açıklama geldi.TOFAŞ sorunlar çözülene kadar üretimin durdurulduğunu açıkladı.

A+A-
Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOFAŞ), Renault fabrikasındaki eylemlerin kendi fabrikalarında da etkili olması nedeniyle üretimi geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Fabrikadaki üretim faaliyetlerinin etkin ve sağlıklı bir şekilde devamlılığını sağlamak için sözkonusu sorunlar çözümleninceye kadar tedbir amaçlı olarak üretime ara verildiğini duyurdu. TOFAŞ'tan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şu
ifadelere yer verildi.
 
 
"Bursa ilinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerde gerçekleşen işçi eylemleri, fabrikamızda çalışan bazı işçiler ve rutin mesaileri üzerinde de etkili olmuştur. Bu sebeple, kurumumuzun risk yönetimi politikaları doğrultusunda, fabrikamızdaki üretim faaliyetlerinin etkin ve sağlıklı bir şekilde devamlılığını sağlamak için sözkonusu sorunlar çözümleninceye kadar tedbir amaçlı olarak üretime ara verilmesi kararı alınmıştır".
 
 
Öte yandan, Tofaş işçisinin ise fabrika önündeki eylemi sürüyor. Üç gündür fabrika önünde yatıp kalkan işçiler, hak ettikleri ücret verilene kadar gece gündüz eylemi sürdüreceklerini ifade ediyorlar. 
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT