1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TKP'li Başkandan eşbaşkan'a ziyaret
TKP'li Başkandan eşbaşkan'a ziyaret

TKP'li Başkandan eşbaşkan'a ziyaret

Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak'ı makamında ziyaret etti.

A+A-
Tunceli Ovacık Belediyesi'ne Türkiye Komünist Partisi'nden (TKP) Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak'ı makamında ziyaret etti. Kışanak, Amed ile Dersim'in kimlikleri birleştiren ve bütünleştiren bir misyonları bulunduğunu söyledi.
 
Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Kışanak'a yeni görevinde başarılar diledi. "Tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmak istiyoruz" diyen Maçoğlu, "Küçük küçük alanlarda çalışma yapıyoruz ama Diyarbakır, Amed bizim için, bölge açısından önem taşıyan büyük bir yer, büyük bir kent olarak görüyoruz. Geldiğimizde heyecanlandığımız bir kent, o anlamda buranın havasını solumak bizim için iyi" dedi.
 
Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak da, Maçoğlu'na tarih ve kültürü güçlü olduğu bir ilçede göreve başladıklarını ifade ederek başarılar diledi. Kışanak, "Amed'in böyle bir sorumluluğu var. Bütün kentlerimizden ilçelerimizden gelenlere, elimizden gelen destekleri sunup deneyimlerimizi ve bilgilerimizi aktarıyoruz. Zaman zaman uzman desteği sunup ilçelerimizin beldelerimizin kentsel hizmet konusunda ileriye gitmeleri için elimizden gelen katkıyı sunuyoruz" dedi.
 
Kışanak, "Bu coğrafyada Dersim ve Amed iki farklı ama aynı misyon ve sorumluluğu olan, değerlerimizi temsil eden kentlerimizdir. O yüzden Dersim ve Amed birbirine benzemektedir. Kaçınılamaz sorumlulukları misyonları vardır" diye konuştu.
 
 
Bu kentlerin kimlikleri birleştiren ve bütünleştiren bir misyonları bulunduğunu anlatan Kışanak, "O nedenle Dersim ve Amed'in büyük olan sorumlukları için birbirlerine destek olması gerekmektedir. Bu nedenle bu ziyareti ayrıca önemsediğimizi vurgulamak isterim" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT