1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tıp Fakültesi ders başı yaptı
Tıp Fakültesi ders başı yaptı

Tıp Fakültesi ders başı yaptı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih eden 90 öğrenci ders başı yaptı, and içip önlük giyen öğrencilerin ilk dersi tanışma ve okulu tanımak oldu.

A+A-
2014-2015 eğitim-öğretim yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih eden öğrenciler için Başhekimlik Konferans Salonunda toplantı düzenlendi.
 
Toplantıda öğrencilere hoş geldin konuşması yapan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meki Bilici,  “47 yıllık tecrübeye sahip bir okulu tercih etmişsiniz. Bu sizin avantajınızadır. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tecrübe ve dinamizm vardır. 6 yılı tecrübeli hocalarla geçireceksiniz” şeklinde konuştu. Hekimlik mesleğinin yüzyıllardan beri süregelen ayrıcalıklı bir meslek olduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Işık, neredeyse yarım asrı aşan tarihe sahip olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinin tarihsel gelişimini anlattı.
 
Prof. Dr. Recep Işık, Dicle Üniversitesi'nin kurulması için verilen mücadeleden başlayarak, Ankara Üniversitesine bağlı olarak eğitim ve öğretim yapan, 1966 yılında eski Numune Hastanesinde eğitim ve öğretime başladığı ve 1974 yılında kendi binasına taşındığı tarihe kadar tarihsel gelişimini gözler önüne serdi. Daha sonra Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fuat Gürkan Ozan Kurt, Mevsi Bekiroğlu, Ümit Boztaş, Sema Balıkçı ve Helin Şehir adlı öğrencilere önlük giydirdi.
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT