1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tıp Fakültesi 1. Bilim Şenliği
Tıp Fakültesi 1. Bilim Şenliği

Tıp Fakültesi 1. Bilim Şenliği

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi “1. Bilim Şenliği” başladı. Tıp fakültesi konferans salonunda başlayan şenliğe Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslan Bilici, Koordinatör Prof. Dr. Ali Ceylan, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

A+A-

Açılış konuşmasında tıp eğitiminin, mezun olmakla bitmeyen bir süreç olduğunu dile getiren Dekan Prof. Dr. Aslan Bilici insanlarla birebir temas içinde bulunan hekimlerin eğitiminin temel ve klinik bilimlerin yanı sıra sosyal bilimleri de içerdiğini söyledi.
 
Bu şenliğin, yıl boyunca yapılan çalışmaların sunumu açısından fırsat olacağını belirten Bilici, bilim şenliğine bildirileri ve sunumları ile katkı sunan öğrenci, akademisyenlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.
 
ÖÇM’yi, Tıp eğitiminin ilk üç yılı içinde yer alan, öğrencilerin ilgi duydukları alanlarda bağımsız öğrenme becerilerini geliştirmelerini, bilimsel metodolojinin temel ilkelerini öğrenmelerini ve uygulamalarını, bilimsel çalışmaları yazılı ve sözlü sunma becerilerini geliştirmeyi, sosyal sorumluluk çalışmalarına katılmalarını ve süreci raporlamalarını hedefleyen eğitsel etkinlikler olarak tanımlayan Tıp Eğitimi AD. Özel Çalışma Modülleri (ÖÇM) Koordinatörü Fatma Teke, ÖÇM programı hakkında detaylar sundu.
 
Program, dereceye giren çalışmaların sunumu ile devam etti.

(AyşegülKaya)

HABERE YORUM KAT