1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ticari taksi tarifesi en ucuz büyükşehir: Diyarbakır
Ticari taksi tarifesi en ucuz büyükşehir: Diyarbakır

Ticari taksi tarifesi en ucuz büyükşehir: Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi, ticari taksiler için yeni ücret tarifesini yayınladı.

A+A-

Taksimetre açılış ücretinin değişmediği, gece-gündüz aynı tarifenin uygulandığı yeni tarife, büyükşehirler içinde uygulanan en ucuz ücret tarifesi.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), 10 Şubat 2016 tarih ve 2016/2-8 sayılı kararla ticari taksiler için rayiç bedelini belirledi. Tarifede, taksimetre kilometre başı açılış ücreti dışında değişikliğe gidilmedi.

UKOME, ticari taksiler için ücret tarifesinin en son 2013 yılında belirlendiğini, üç yıl aradan sonra alınan yeni kararla da sadece taksimetre kilometre başı  ücretinin 1,60 TL’den 2 TL’ye çıkarıldığını, diğer ücretlerin sabit kaldığını duyurdu.

UKOME’nin kararına göre ticari taksilerin açılış ücreti 2.50 TL, taksimetre kilometre başına 2 TL, 1 dakika geçerse dakika başına 30 kuruş oldu. Artış yapılmamasıyla, Diyarbakır’daki ücret tarifesi, Gaziantep, Şanlıurfa, Konya, İzmir, İstanbul vb. büyükşehirler içinde en ucuz ücret tarifesi olma özelliğini sürdürdü.

HABERE YORUM KAT