1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ticari araç sürücülerinin bilgilendirilmesi toplantıları
Ticari araç sürücülerinin bilgilendirilmesi toplantıları

Ticari araç sürücülerinin bilgilendirilmesi toplantıları

Ticari araç sürücülerinin en çok kazaya karıştığı 20 ilde yapılması amaçlanan "Ticari Araç Sürücülerinin Bilgilendirilmesi Toplantılarının" 18'incisi, 27 Haziran 2013 tarihinde Diyarbakır'da yapılacak.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ticari araç sürücülerinin trafik güvenliği konusunda bilgilendirilip bilinçlendirilmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu arasında imzalanan işbirliği protokolü ile ticari araç sürücülerinin en çok kazaya karıştığı 20 ilde "Ticari Araç Sürücülerinin Bilgilendirilmesi Toplantıları (TASBİT)" yapılması planlandığı belirtildi.

Bu kapsamda; 10 Şubat tarihinde Eskişehir'de başlayan "Ticari Araç Sürücülerinin Bilgilendirilmesi Toplantılarının" 18'incisi, 27 Haziran 2013 tarihinde Diyarbakır'da yapılacak.

Bu toplantıda, Türkiye'de meydana gelen ve genelde ölümle sonuçlanan trafik kazalarının nedenleri, ihlal edilen trafik kurallarının sonuçları ve önlenebilirlikleri üzerinde durulacak. Ayrıca, trafik psikolojisi, iletişim, halkla ilişkiler konularına bilgilendirmeler yapılacak ve toplantılara katılan ticari araç sürücülerinin trafik kazalarının oluşumu ve önlenmesi konusunda görüş ve önerileri alınacak.

HABERE YORUM KAT