1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Ticaret ve hizmette ciro arttı
Ticaret ve hizmette ciro arttı

Ticaret ve hizmette ciro arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ticaret ve hizmet sektörlerinde cironun yüzde 4,8 arttığını açıkladı.

A+A-
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürlüğünden alınan Ticaret ve Hizmet endeksleri Temmuz-Eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrek verilerine göre, Ticaret ve hizmet sektörlerinde ciro yüzde 4,8, istihdam yüzde 0,8, çalışılan saat yüzde 0,9, brüt ücret-maaş yüzde 3,0 arttı
 
 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet ciro endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,8 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 11,6 oranında arttı.
 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet istihdam endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,8 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış istihdam endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,7 oranında arttı.
 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet çalışılan saat endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,9 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış çalışılan saat endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 2,0 oranında arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet brüt ücret-maaş endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,0 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış brüt ücret- maaş endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12,8 oranında arttı.

HABERE YORUM KAT