1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ticaret Odası İçin İlk Aday Ensarioğlu
Ticaret Odası İçin İlk Aday Ensarioğlu

Ticaret Odası İçin İlk Aday Ensarioğlu

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve meclisi üyelikleri için yapılacak seçimlerinde aday olacak isimler iş dünyasında konuşulmaya başlandı.

A+A-

Mart ayında yapılacak olan seçimler öncesi bazı adaylar kulis çalışmalarına şimdiden başlarken şuanda başkanlık görevini yürüten Remzi Can'ın ise aday yeniden aday olması bekleniyor.

Son seçimlerde başkan olan ve daha sonra Milletvekilliği için istifa eden Galip Ensarioğlu'ndan boşalan koltuğa geçen Remzi Can'ın ilk rakibi ise eski Bakan Salim Ensarioğlu'nun oğlu M. Sıraç Ensarioğlu oldu.

 Bir zamanlar aktif siyasetle uğraşan Demokrat Parti il Başkanlığı yapan ancak DP'den sonra aktif siyaseti bırakan Ensarioğlu' nun Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı konusunda liste hazırladığı söyleniyor.

M. Sıraç Ensarioğlu adaylığı doğrulanırken iş adamlarıyla görüşmelere başlayarak destek toplamaya başladığı öğrenildi. İş dünyasının tanınmış simalarından olan M. Sıraç Ensarioğlu'nun Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adaylığını önümüzdeki günlerde bir basın açıklamasıyla resmen deklare edeceği öğrenilirdi.