1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tıbbi atık eğitimi devam ediyor
Tıbbi atık eğitimi devam ediyor

Tıbbi atık eğitimi devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik Kampanyası çerçevesinde 22 sağlık kuruluşundan toplam 820 kişiye tıbbi atık konusunda farkındalık eğitimi verdi.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi'nin yürütmüş olduğu 2013 Yılı Temizlik Kampanyası ile kent genelinde insan ve çevre sağlığına zarar veren tüm kirleticileri en aza indirgemek amacıyla sağlık kurum ve kuruluşlarında üretilen atıkların doğru, düzenli ve bilinçli bir şekilde ayrıştırılması, toplanması, taşınması ve geçici depolanması konusunda farkındalık eğitimi verdi. Kampanyanın 1. Aşamasını oluşturan eğitimde üçü diyaliz merkezi olmak üzere 22 sağlık kuruluşunda görev yapan 820 sağlık ve temizlik personeli yararlandı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan Tıbbi Atık Şefi Nihat Şener ile çevre mühendisleri Yasemin Gonca Dilek ve Mehmet Özdemir görüntülü sunum ile tıbbi atıkların bertarafının nasıl gerçekleştirildiğini anlattılar.

Kampanyanın devamında orta ve küçük ölçekli atık üreten sağlık kurum çalışanlarına Büyükşehir Belediyesi'nde eğitim verilecek.

HABERE YORUM KAT