1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF’den zorunlu gelişim semineri
TFF’den zorunlu gelişim semineri

TFF’den zorunlu gelişim semineri

Türkiye Futbol Federasyonu Teknik Adamların Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı’nın 5. Maddesi gereğince TFF-TÜFAD işbirliğinde her iki yılda bir düzenlenmekte olan Zorunlu "Bölgesel Gelişim Seminerleri”nin 12 Mayıs 2016 – 24 Haziran 2016 tarihleri aral

A+A-

PRO LİSANSI DIŞANDAKİ TÜM TEKNİK ADAMLAR

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, bu seminere UEFA Pro lisansına sahip teknik adamların dışındaki tüm diğer lisanslara sahip teknik adamların katılması zorunlu tutuldu. Bu teknik adamlar seminer tarihinden önce herhangi bir kursa katılıp diploma almış olsalar dahi bu seminere katılmak zorunda oldukları belirtildi.

TFF Teknik Direktör Lisansına sahip olup, UEFA Pro Lisans Güncelleme kursuna başvurmuş ve güncelleme kursuna katılması kesinleşmiş olanlar bu seminere katılmasına gerek görülmedi. Seminere katılmayan teknik adamlara yine aynı talimatın 6. maddesinin 3. fıkrasına göre Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir sonraki gelişim seminerine kadar çalışma izni verilmeyeceği ifade edildi.

SEMİNER ÖNEMLİ VE FAYDALI

Seminerlerin tarihleri ve detayları antrenörlerin üyesi bulundukları TÜFAD Şube Başkanlıklarından öğrenilebilecek. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Diyarbakır Şube Başkanı Samet Karakaş,  bu tür seminerlere bölgedeki anterenörlerin katılmasının önem ve faydalı olacağını belirterek, “Seminere katılmayan antrenörlerimiz iki yıl sözleşme yapamaz bunun bilinmesi gerekiyor. TFF-TÜFAD işbirliğinde her iki yılda bir düzenlenmekte olan Zorunlu Bölgesel Gelişim Seminerleri’ne herkesin katılım göstermesini önemli ve faydalı olacaktır” dedi.

Seminer 23 Haziran 2016 perşembe günü saat:9:30 Sümer park resepsiyon salonunda yapılacak

HABERE YORUM KAT