1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF'den onay geldi
TFF'den onay geldi

TFF'den onay geldi

DİYARBAKIR- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Yeni Diyarbakırspor’un Seyrantepe Spor Kompleksi içerisinde yapmak istediği tesis projesine onay verdi.

A+A-

Spor Genel Müdürlüğü’nün yer tahsisi yapması halinde proje hayata geçirilecek. Her yıl spor kulüplerine tesisleşme için ‘Mali Kaynak Kullandırma’ adı altında yardım yapan federasyon, kulüplerden 1 Nisan’a kadar proje örnekleriyle beraber başvuru yapmalarını istiyor. Seyrantepe Spor Kompleksi’ndeki idman sahasının yanında yeni bir idman sahası ve iki katlı konaklama tesisi yapmak isteyen yeşil-kırmızılı kulüp, konunun uzmanı mühendislere hazırlattırdığı projeyi TFF’ye sundu.

GÖZLER SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE


Başvuru ve projeyi yerinde bulan TFF, dosyayı onayladığına dair yazıyı kulübe gönderdi. Tesis projesi önündeki tek engel yer tahsisi. Diyarbakır’daki yerel birimler ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün yer tahsisi ile ilgili sorunu çözerek burayı kulübe tahsis etmesi halinde TFF ve kulübün maddi imkanlarıyla tesis yapılacak.

TESİS, TFF ELİYLE YAPILACAK

Daha önce kulüplere tesisleşme için mali yardım yapan TFF, bu yardımların amacına uygun kullanılmaması üzerine tesisleri kendisi yaparak kulüplere teslim etmeyi kararlaştırdı. Böylelikle bundan sonra kulüpler proje hazırlayıp, ilgili kurumlardan yer tahsisini aldıktan sonra TFF tesisleri inşa ederek kulüplere teslim edecek.

(HA-YRT-SK-S)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT