1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF torbandan tavşan çıkardı
TFF torbandan tavşan çıkardı

TFF torbandan tavşan çıkardı

Ziraat Türkiye Kupasında çeyrek Finalde Fenerbahçe ile eşleşmesinin ardından TFF'de boş durmadı.

A+A-

Diyarbakır'da  aylardır süren sokağa çıkma yasakları, çatışma ortamına bir nebze olsun halkın nefes aldığı moral bulduğu Amedspor'a TFF'den çok ağır bir darbe geldi.

Çeyrek finalde Fenerbahçe ile eşleşen Amedspor'a TFF'den seyircisiz oynama cezası kararı Diyarbakır taraftarları arasında sosyal medyada çok sert tepki ile karşılandı. Bekliyorduk bunları. alıştık bu kararlara.. 

TFF SİHİR YAPTI

Diyarbakırspor Taraftarlar Birliği Onursal Başkanı Ramazan Tugay yaptığı açıklamada, Bu karar  ileTFF, bugün yapılan eşleşmelerin ardından sanki torbadan tavşan çıkarırcasına ne sihirdir, ne keramet işte size maharet dercesine Amedspor'a anında seyricisiz oynama cezasını torbadan çıkardı. Başakşehir maçında ne olduda, adammı öldürüldü, hangi olay çıktı bu kararı verdiniz.. yazıklar olsun ey TFF..

Gerekçeyi okuyunca insanın gülesi geliyor. Bu kadar taraflı, bu kadar eyyam kokan bir karara daha imza atan TFF, açıkcası "Ben orada futbol oynatma istemiyorum, Diyarbakırspor'u kapattıracak kadar ağır kararları aldık, ancak Amedspor'u bu kadar ileri gideceğini tahmin edemedik. Bursa engelini aşabileceğini, hesaplayamadık. alın size Fenerbahçe" dedi. bunun başka hiç bir açıklaması yok... dedi

GEREKÇESİZ POLİS BASKINI

Tugay konuşmasını şöyle sürdürdü: "Amedspor bundan sonra nasıl bir karar alacak, sahada nasıl mücadele edecek hep beraber göreceğiz Ayrıca bugünkü eşleşmeler sonrası tesislere hiç bir gerekçe gösterilmeden polis baskını ile neler yapılmak isteniyor açıkca görülüyor.  Bunlarla Amedspor'u yıldırmak, korkutmak, moral bozmak isteyenlere en güzel cevabı futbolcularımız sahada verecek.

24 SPORCUMUZA CEZA VERİN

TFF bir şeyi unuttu, Amedsporlu 24 sporcuya ceza vermeyi akıllarına getiremedi. Bunu dahi yapsalar artık şaşırmıyoruız. Bu kafalardan herşeyi bekliyoruz.."

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler